Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Szymczak jednak w Gwardii

Radosław Szymczak jednak w Gwardii

Jakiś czas temu pisaliśmy, że libero radlińskiego Górnika, Radosław Szymczak, powróci do zespołu SPS Zduńska Wola. Okazuje się jednak, że 24-letni zawodnik wybrał ofertę z PLS i wystąpi w przyszłym sezonie w Gwardii Wrocław.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że zawodnikiem Gwardii został 19-letni Bartosz Janeczek – mistrz Europy kadetów sprzed dwóch lat. Zespół ma już również nowego libero. Kto to? – Odkrywamy nowe talenty. To pochodzący ze Zduńskiej Woli Radosław Szymczak (24 lata). Zresztą grał tam razem z Mariuszem Wlazłym. Ma opinię ambitnego i pracowitego, a ostatnio grał w Radlinie. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale już się dogadaliśmy. Robiliśmy też niedawno taki mały casting i mogę powiedzieć, że jesteśmy zainteresowani 20-letnim Piotrem Marciniakiem. To rozgrywający (197 cm), wychowanek Mostostalu. Ostatnio gra jednak głównie na plaży (m.in. akademickie MŚ), więc jego forma nie jest specjalnie halowa – mówi szkoleniowiec Gwardii, Jacek Grabowski.

To już przesądzone, że 30-letni Wojciech Szczurowski i 33-letni libero Piotr Poskrobko będą grać od nowego sezonu w II-ligowym klubie Energa Trefl Gdańsk.Piotr jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, idealnym dla naszych obecnych potrzeb, jeżeli chodzi o pozycję libero. Wojtek natomiast kilkakrotnie awansował z różnymi zespołami z I ligi do PLS (Olsztyn, Warszawa, Wrocław). W drugiej części minionego sezonu, po jego przyjściu do Gwardii, zespół całkowicie zmienił oblicze. Ekipa z Dolnego Śląska z ostatniego miejsca po pierwszej części rozgrywek finiszowała jako szósty zespół PLS – zaznacza trener gdańszczan Rafał Prus, brat bardziej znanego Marcina, którego karierę przerwały kontuzje. Wciąż nie wiadomo, czy podobny kierunek obierze kolejny gwardzista Maciej Krupnik.

Z Maćkiem jesteśmy dogadani w sensie kontraktowym, ale on wciąż prowadzi też rozmowy w Gdańsku. W tym tygodniu trzeba to jednak wyjaśnić, bo nie ma sensu przeciągać sprawy w nieskończoność. By nie zostać na lodzie, rozmawiam też z innymi środkowymi – mówi opiekun wrocławian Jacek Grabowski.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved