Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Ryś: Ucieszy nas każdy punkt

Grzegorz Ryś: Ucieszy nas każdy punkt

Egipt przegrał z Polską B w Radomiu 0:3 oraz 1:3 w Ostrołęce. Kolejnym sprawdzianem reprezentacji Egiptu trenowanej przez Grzegorza Rysia będzie Memoriał Huberta Wagnera.

Podzieliłem zespół na dwie w miarę wyrównane szóstki – powiedział trener Ryś. – Jedna zagrała w Radomiu, druga w Ostrołęce. Były to pierwsze sprawdziany w tym sezonie i mimo porażek jestem z gry swoich zawodników zadowolony. Na początku było sporo stresów i napięcia. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej, a w takich sytuacjach czasem wychodzi odwrotnie.

Grzegorz Ryś dodał, że „w drugim spotkaniu w Ostrołęce jego zespół podjął już walkę.” Zdarzały się błędy w końcówce, szczególnie w przyjęciu i ten fakt w znacznym stopniu decydował o wyniku.Trudno będzie w Memoriale Wagnera wygrywać z Polską, Kubą czy Włochami – powiedział Grzegorz Ryś. – Ucieszy nas każdy punkt. Wiemy, że są to początki sezonu reprezentacyjnego. W drużynie jest wielu młodych zawodników. Brakuje dwóch podstawowych przyjmujących. Jeden z nich, bardzo doświadczony, poprosił o przerwę. Atakujący ma kontuzję barku.

W 2005 roku Grzegorz Ryś był trenerem Kadry B. – W meczach w Radomiu i Ostrołęce widać było, że drużyna jest po okresie ciężkiej pracy – powiedział. – Są w niej nowi zawodnicy. Inni jak Paweł Woicki, Bartłomiej Neroj, Marcel Gromadowski, Arkadiusz Olejniczak czy Patryk Czarnowski mają już sporo doświadczenia. Gdzieś tam w nich jest cząstka mojej pracy. Marcin Możdżonek trafił już do kadry Raula Lozano.

Grzegorz Ryś podkreślił, że „takie przedsięwzięcie jak Kadra B jest bardzo potrzebne.” Do końca grudnia 2005 roku Grzegorz Ryś prowadził zespół PZU AZS Olsztyn. Od nowego sezonu brązowych medalistów mistrzostw Polski przejmie Ireneusz Mazur, prywatnie szwagier Pana Grzegorza. Czy doświadczenia i obserwacje z pracy w Olsztynie zostaną przekazane?

Nie można na naszą pracę patrzeć przez pryzmat rodziny – powiedział Grzegorz Ryś. – Dla Irka jest to kolejny etap w jego działalności szkoleniowej. Ma nowy zespół. Do przeszłości nie ma co wracać, trzeba patrzeć do przodu. Oczywiście jak nadarzy się okazja, to o pracy w Olsztynie porozmawiamy.

Grzegorz Ryś dodał, że z uwagą śledzi rynek transferowy w polskich klubach. – Myślę, że do czołówki dołączy Politechnika – powiedział. – A to będzie znaczyć, że kogoś z mocnych zabraknie w półfinale play off i spowoduje, że rozgrywki staną się ciekawsze.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved