Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Welsh i May triumfatorkami turnieju w Gstaad

Welsh i May triumfatorkami turnieju w Gstaad

Prowadzące w światowym rankingu Amerykanki Misty May-Treanor i Kerry Walsh pokonały w finale turnieju z serii 1to1 Energy Grand Slam, rozgrywanym w szwajcarskim Gstaad brazylijską parę Julianę Felisbertę i Larissę Francę 2:0, inkasując za to zwycięstwo do podziału 580,000$.

Po niespełna 37 minutach w stosunku 21:17,21:17 Amerykanki triumfowały nad zajmującymi drugą lokatę Brazylijkami, rewanżując się tym samym za porażkę sprzed miesiąca we włoskiej Modenie. Jest to już ich 23 złoty medal w 42 startach od 2001, od kiedy zdecydowały się grać razem.

To zwycięstwo przed pięciotysięczną publicznością zgromadzoną w szwajcarskich Alpach było zarazem 27 zwycięstwem na plaży w Gstaad. Do tej pory Amerykanki triumfowały 4-krotnie, nie licząc 2001 roku, gdzie zajęły 3 miejsce. Do tej pary należy także rekord tych zawodów, jakim są 32 wygrane i tylko 2 porażki.

Zagrałyśmy dzisiaj z Julianą i Larissą lepiej niż w zeszłym miesiącu we Włoszech . – powiedziała Walsh . – Brazylijki rozegrały wcześniej ciężki mecz półfinałowy z chińską parą, trwający prawie 80 minut w porównaniu do naszego 40-minutowego zwycięstwa. W tych dwóch setach walka toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówkach to właśnie nam udało się odskoczyć i zapewnić sobie zwycięstwo .

May-Treanor , która zainaugurowała te rozgrywki 2 miejscem w 2000roku w parze z Holly McPeak kocha grać w Gstaad. – Fani są wspaniali, jesteśmy tutaj dobrze przyjmowane. Oczywiście czterokrotne zwycięstwa tutaj sprawiły, iż jest to dla mnie specjalne miejsce. Juliana i Larissa są wspaniałymi zawodniczkami. Z powodu ich błędów udało nam się zdobyć przewagę, a Kerri zdobyła kluczowe punkty . – mówi May.

Walsh została wybrana najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju, kiedy to wspólnie z May wygrała 2 z 3 dotychczasowych turniejów, wygrywając 17 spotkań i doznając jednej porażki.

One grają na inny poziomie niż większość zespołów na świecie – powiedziała po meczu Juliana. – Kerry gra dużo na siatce (191cm), a Misty poza grą blokiem, jest świetną broniącą. Wydaje mi się, że w finale byłyśmy już bardzo zmęczone po grze w półfinale, który można porównać do rozegrania dwóch spotkań. Straciłyśmy dużo energii by wrócić do gry i pokonać chiński duet .

W meczu o brązowy medal Wang Jie i Tian Jia pokonały w 45 minut Xue Chen i Zhang Xi 2:0 (21:19, 21:14). Trzeba wspomnieć, że Xue Chen i Zhang Xi, które zajęły ostatecznie czwarte miejsce, w poprzednim turnieju w Szanghaju pokonały Wang Jie i Tian Jia w meczu o złoty medal.

źródło: fivb.org