Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > VII mistrzostwa Jastrzębia w siatkówce

VII mistrzostwa Jastrzębia w siatkówce

fot. archiwum

Damian Słomka i Wojciech Żaliński w kategorii open oraz bracia Krzysztof i Grzegorz Wanatowie zostali zwycięzcami VII otwartych mistrzostw Jastrzębia w siatkówce plażowej.

Kiedyś oglądali siatkówkę tylko i wyłącznie w telewizji. Zachęceni rosnącą popularnością dyscypliny zaczęli ją czynnie uprawiać w hali. W lato jeździli po regionie, szukając okazji, by sobie pograć. Wreszcie zorganizowali się, budując od podstaw dwa piaszczyste boiska tuż przy zalewie w Jastrzębiu. Bracia Wanatowie – bo o nich mowa – kilka lat temu nadali dyscyplinie w tym małym środowisku nowy wymiar. I choć nie zawsze zwyciężają, to wciąż są dumni z tego, że potrafią ją skutecznie popularyzować. Dziś do tej małej miejscowości obok Wierzbicy przyjeżdżają pary z Warszawy, Radomia, Skarżyska, Kielc, Płocka i wielu innych miejscowości, delektując się klimatem do sportu.

Jak już informowaliśmy, drużyna z Jastrzębia wsparta zawodnikami ze Skarżyska ma na swoim koncie tytuły mistrza Radomia w siatkówce halowej. Są też silni na plaży. Bracia Wanatowie – Grzegorz i Krzysztof – na co dzień nauczyciele wf., w roku ubiegłym wywalczyli w Starych Jabłonkach tytuł wicemistrzów Polski oldbojów na plaży. – Graliśmy w siatkówkę i grać będziemy, dopóki pozwoli na to zdrowi – stwierdził Maciej Wanata , inspirator większości siatkarskich poczynań w Jastrzębiu.

Wczoraj zakończyły się właśnie VII otwarte mistrzostwa Jastrzębia. W kategorii open, w której wystartowało 14 par wygrał duet Jadaru Radom Wojciech Żaliński, Damian Słomka, którzy w wielkim finale uporali się parą Marcin Kiniorski, Piotr Kowalski z Kielc 2:1. – Mecz był bardzo zacięty. Liczyłem na łatwiejszą wygraną faworyzowanych radomian – stwierdził Wanat . Miejsce trzecie wywalczył duet Krzysztof Jedynak i Marcin Chmielewski z Szydłowca, zwyciężając Tomasza Gosa i Michała Lewickiego (Skarżysko) 2:0. Piąte miejsce przypadło parze z Jastrzębia Adrianowi Sorsie i Bartoszowi Czerwiakowi.Wśród zawodników powyżej 35 lat zgodnie z oczekiwaniami najlepsi okazali się gospodarze zawodów bracia Krzysztof i Grzegorz Wanatowie, pokonując duet – Maciej Wanat, Radosław Kiernoz 2:1. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Ciapała w parze z Józefem Bączkiem po zwycięstwie nad Piotrem Marszałkiem i Arturem Tomaszewskim z Przysuchy 2:0.

Organizatorem zawodów był RTKKF Radom oraz Urząd Gminy Jastrząb.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved