Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Swatch FIVB World Tour w Gstaad: Dominacja Brazylijczyków

Swatch FIVB World Tour w Gstaad: Dominacja Brazylijczyków

fot. archiwum

W zakończonym dzisiaj (25.06) turnieju z cyklu World Tour, w szwajcarskiej miejscowości Gstaad złoty medal wywalczyła brazylijska para Ricardo/Emanuel pokonując 2:0 w finale - swoich rodaków - parę Magalhães/Marcio.

W pierwszym secie finałowego spotkania wyraźną przewagę od początku objęli Ricardo i Emanuel. W ostatniej fazie wzrosła ona nawet do 6 punktów, jednak odsłonę wygrali 21:17 tracąc dwie piłki setowe.

Druga partia to gra punkt za punkt. Żadna para nie mogła odskoczyć na więcej niż jeden punkt przez większą jej część. Jednak niesamowicie grający Emanuel przy stanie 14:13 popisał się doskonałą obroną zdobywając przy tym jeszcze punkt. Kolejne "oczko" to zasługa bloku jego partnera i na tablicy wyników było 16:13. Trzypunktową przewagę szybko jednak roztrwonili. Parze Magalhães/Marcio udało się wyrównać i było już 19:19. Ostatnie dwa punkty, po zaledwie 46 minutowej grze, zdobywają Ricardo i Emanuel wygrywając szwajcarski turniej.

To był mecz – powiedział Emanuel po zakończeniu spotkania, dla którego był to już 57 tytuł mistrzowski. – Zawsze jest ciężko, gdy gra się z innym brazylijskim zespołem. Jestem szczęśliwy, że udało nam się wrócić na 1. miejsce, po ukończeniu poprzednich dwóch zawodów na drugim miejscu.Jesteśmy wykończeni – powiedział po finałowym pojedynku Marcio Araujo . – Zagraliśmy dobrze, ale 80-minutowy pojedynek półfinałowy dał nam się we znaki. Nie chcę tutaj dyskredytować Emanuela i Ricardo, ale by ich pokonać trzeba grać zawsze na najwyższym poziomie i mieć dużo energii.

Finały rozgrywek zdominowali "Canarinios". W pierwszej czwórce znalazły się bowiem aż trzy brazylijskie pary. W spotkaniu o trzecie miejsce, niemieckiej parze Brink/Dieckmann Ch. udało się pokonać reprezentantów z Ameryki Południowej Cunha/Franco 2:1.

 

World Tour 2006 – Gstaad – wyniki rundy finałowej

FINAŁ:

Ricardo/Emanuel (BRA) – Magalhães/Marcio (BRA) 2:0

(21:17, 21:19)

O trzecie miejsce:

Brink/Dieckmann Ch. (GER) – Cunha-Franco (BRA) 2:1

(21:17, 16:21, 15:13)

Półfinały:

Magalhães/Marcio (BRA) – Cunha/Franco (BRA) 2:1

(21:23, 22:20, 15:13)

Ricardo/Emanuel (BRA) – Brink/Dieckmann Ch. (GER) 2:0

(21:15, 21:17)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved