Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska B uległa reprezentacji Kanady

Polska B uległa reprezentacji Kanady

W towarzyskim spotkaniu w Mławie polska kadra B uległa reprezentacji Kanady 1:3. Już niedługo podopieczni Krzysztofa Felczaka i Dariusza Luksa zagrają w Memoriale Wagnera.

W pierwszych dwóch setach chłopcy wyraźnie przestraszyli się przeciwnika, a wiarę we własne siły odzyskali w trzeciej odsłonie, którą wygraliśmy do 20. W czwartej również kontrolowaliśmy grę, jednak niewymuszone błędy w końcówce seta spowodowały, że Kanadyjczycy uzyskali przewagę i ostatecznie rozstrzygnęli tę partie i cały mecz na swoją korzyść – powiedział Dariusz Luks, drugi trener reprezentacji Polski B.

Na wyróżnienie zasługuje dziś postawa Tomasza Tomczyka, który od drugiego seta zastąpił Marcela Gromadowskiego. Również Arek Olejniczak pokazał się z dobrej strony i pociągnął drużynę do walki – dodał trener Luks.

Polska B – Kanada 1:3 (16:25; 20:25; 25:20; 23:25)

Polacy zagrali w składzie:

Paweł Woicki, Marcel Gromadowski, Arkadiusz Olejniczak, Michał Lach, Damian Domonik, Patryk Czarnowski oraz Paweł Rusek – libero.

Na zmiany wchodzili: Sebastian Pęcherz oraz Tomasz Tomczyk.

Kadra B przygotowuje się do rozpoczynającego się już w środę Memoriału im. Huberta Wagnera. Trenerzy wierzą, że uda się im wyjść z grupy i zagrać w Olszynie. – Popełniamy wiele błędów własnych i to nas często gubi, jednak będziemy walczyć w każdym spotkaniu, choć nie zwycięstwo liczy się najbardziej. Ważna jest praca szkoleniowa, którą wykonamy pod kontem kadry trenera Lozano. Jednak każdy lubi i chce wygrywać, dlatego mamy nadzieję, że zagramy w Olsztynie – podsumował trener Luks.