Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > POLICE CUP 2006: Zwycięstwo pary Kucypera/Lademan

POLICE CUP 2006: Zwycięstwo pary Kucypera/Lademan

fot. archiwum

Upał, plaża i ciepła woda Zalewu Szczecińskiego. Do tego dwa boiska do plażówki, a na trybunach wczasowicze, mający przyjemność oglądać czołowe polskie siatkarki plażowe. A wszystko zdarzyło się w ten weekend w Trzebieży.

W piątek rozpoczęły się eliminacje do turnieju Grand Prix Police Cup 2006. Do sobotnich gier przeszło siedem par, które nie rozegrały między sobą ani jednego meczu. Mała liczba chętnych do eliminacji wystarczyła, by wszystkie zgłoszone pary zakwalifikowały się bez jakiegokolwiek wysiłku.

Sobotnie rozgrywki trwały przez cały dzień i wyłoniły pary ćwierćfinałowe. Niespodzianką było odpadnięcie w II rundzie rozstawionej pary Romel/Wołoszyn, która uległa w dwóch setach parze Wrzochol/Kalinowska . Inna para, znana szczecińskim i policki kibicom Staszak-Staszków/Ciesielska , odpadła juz w pierwszej rundzie po tie-break’u w meczu z parą Wardak/Zielińska . W pierwszej rundzie odpadła także para Dominika Leśniewicz/Chojnacka . Bez problemu do kolejnych gier przeszły za to cztery najlepsze pary w Polsce.

Niedzielne spotkania rozpoczęły się już od wczesnego południa. Z meczów ćwierćfinałowych wyłoniono pary półfinałowe. Równolegle na dwóch boiskach swoje mecze rozegrały Kucypera/Lademan z najwyżej rozstawiona parą turnieju Michoń/Sobolewska , a także Wrzochol/Kalinowska z parą Białobrzeska/Wojtczak . Oba mecze były bardzo wyrównane, ale z tych pojedynków zwycięsko wyszła druga i czwarta para w kraju. W meczu o 3. miejsce spotkały się zatem pary: Białobrzeska/Wojtczak i Michoń/Sobolewska. Rozegrały one ciekawe i emocjonujące widowisko, obfitujące w wiele ciekawych wymian. Jak się później okazało spotkanie to było zdecydowanie lepsze od meczu finałowego. Jednostronne skuteczne akcje po stronie Kucypera/Lademan trwające od pierwszego seta meczu o 1. miejsce, już tak nie emocjonowały widzów. Jedynie w końcówce drugiego seta do gry poderwała się para Kalinowska/Wrzochol, która wybroniła dwa meczbole, doprowadzając tym samym do nerwowej końcówki. Mimo tego, zwyciężczyniami tegorocznego Grand Prix Police Cup 2006 została para Kucypera/Lademan.Tegoroczny turniej wyjątkowo został rozegrany w Trzebieży. Ta przepiękna miejscowość położona nad Zalewem Szczecińskim, z plażą i wodą po kolana na odległość kilkuset metrów od brzegu, w pełni wywiązała się z organizacji Grand Prix w siatkówce plażowej. Doskonała organizacja i obsada turnieju, a do tego sprzyjająca pogoda, przyciągnęła na trybuny nie tylko miejscowych plażowiczów, ale i kibiców z Polic oraz Szczecina. Oprócz podglądania gry siatkarek mieli oni do dyspozycji plaże, boisko piłkarskie, wielką szachownicę na której czuli się jak w filmie "Kingsajz", a w piątek i sobotę wszelkie atrakcje związane z obchodzonymi równolegle Dniami Trzebieży. Wśród gości trzydniowego turnieju znalazły się natomiast miejscowe władze, działacze, a także trener Janusz Bułkowski oraz siatkarz częstochowskiego AZSu Marcin Wika .

Wyniki:

Finał:
Wrzochol D./Kalinowska E. – Kucypera A./Lademan J. 0:2

Mecz o 3. miejsce:
Białobrzeska A./Wojtczak D. – Michoń M./Sobolewska M. 2:1

Półfinały:
Michoń M./Sobolewska M. – Kucypera A./Lademan J. 0:2
Wrzochol D./Kalinowska E. – Białobrzeska A./Wojtczak D. 2:0

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved