Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński o losowaniu Ligi Mistrzyń

Bogdan Serwiński o losowaniu Ligi Mistrzyń

Finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń RC Cannes, mistrz Rosji Dynamo Moskwa oraz czołowy klub Europy ostatnich lat Vakifbank Guenes S. Stambuł będą rywalami Muszynianki-Fakro Muszyna w Lidze Mistrzyń.

Takie rywalki to sama przyjemność – śmieje się prezes i trener Muszynianki Bogdan Serwiński. – Zdobywając mistrzostwo Polski w pewnym stopniu wypromowaliśmy nasze pięciotysięczne miasteczko. A przyszłym sezonie zagrają tutaj czołowe zespoły Europy. Czy marketingowo można lepiej było trafić?

Na pytanie czy od strony sportowej trener mistrzyń Polski jest również zadowolony z losowania Bogdan Serwiński odpowiedział: – A gdzie jest napisane, że mamy odpaść. Turczynki są w naszym zasięgu, z Rosjankami i Francuzkami powalczymy.Podkreślił on, że do I rundy play off awansują trzy zespoły z grupy i Muszynianka ma szanse znaleźć się w tym gronie.

Nasi sponsorzy są bardzo zadowoleni z takiego losowania – powiedział Bogdan Serwiński. – W czasie spotkań Muszynianki z Cannes czy Dynamo oczy siatkarskiego świata będą zwrócone na nasze miasteczko. Czego chcieć więcej.

W czasie losowania w Wiedniu Bogdan Serwiński dowiedział się, że Dalin Myślenice sprzedał miejsce w LSK do Białegostoku.

Był jeden rywal w Lidze Siatkówki, do którego mieliśmy blisko, a teraz będziemy musieli jechać niemal przez całą Polskę – powiedział trener Muszynianki. – Jestem człowiekiem starej daty i mam może zbyt staroświeckie poglądy. Uważam, że miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej trzeba sobie wywalczyć, a nie kupować. Ale jest to moja prywatna opinia. Mamy regulamin LSK, który dopuszcza takie sytuacje i z nim nie należy dyskutować.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved