Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Złota emigracja

Złota emigracja

W przyszłym sezonie przynajmniej pięć siatkarek z podstawowej siódemki reprezentacji Polski, a bardzo możliwe, że nawet dziesięć z dwunastki, która wywalczyła złoto mistrzostw Europy, będzie występowało w zagranicznych klubach.

Większość z nich w najsilniejszych ligach świata – włoskiej i rosyjskiej, trzy w Hiszpanii, która sprowadziła kilka gwiazd.

Ten kij ma dwa końce. Z jednej strony dziewczyny mają szansę ogrywania się z najlepszymi (nawet w Hiszpanii jest kilka niezłych klubów, które wezmą udział w europejskich pucharach). Poza tym zarobią dużo większe pieniądze niż w kraju, a przecież sukcesami w reprezentacji Polki zasłużyły na godziwe zarobki. Jednak oponenci ruchu emigracyjnego naszych siatkarek – głównie klubowi działacze – ostrzegają przed osłabianiem ligi, która w ostatnim sezonie zaczęła odżywać pod względem marketingowym (sportowo było raczej średnio). Zamiast tego powinni zakasać rękawy i wziąć się za szukanie poważnych sponsorów, którzy pozwoliliby na zatrzymanie gwiazd w kraju. Wtedy one z pewnością wolałyby zostać blisko domu, niż błąkać się po świecie.Niewykluczone jednak, że Dorota Świeniewicz ostatecznie zgodzi się na ofertę Muszynianki, Kalisza lub Bielska-Białej. I wtedy będziemy mieli do czynienia z najbardziej spektakularnym transferem w historii żeńskiej siatkówki w Polsce.

Autor tekstu: Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved