Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zbigniew Bartman: Przed finałami ME juniorów… plaża

Zbigniew Bartman: Przed finałami ME juniorów… plaża

fot. archiwum

W piątek polscy juniorzy poznali grupowych rywali podczas finałowego turnieju mistrzostw Europy juniorów w Kazaniu. Zbigniew Bartman wie już, jak będą wyglądały finałowe mecze. Tymczasem odpoczywa przed ważnymi mistrzostwami na plaży.

Odpoczywam i gram – mówi reprezentant Polski juniorów, Zbigniew Bartman . – Gram oczywiście na plaży. Ostatnio z Michałem Kubiakiem przegraliśmy 1:2 po walce z silną parą słowacką, a jednym z jej uczestników był Prochazka , swego czasu zawodnik Bielska-Białej, gdy grało ono w PLS-ie.

Zbigniew Bartman dodał, że być może zagra w kilku turniejach cyklu mistrzostw Polski z Piotrem Głogowskim. – Grę traktuję trochę rekreacyjnie i treningowo – dodał zawodnik. – Siłownię robię sam według włoskich wzorów. Nie będzie mnie na zgrupowaniu kadry w Rewalu. Nieobecność na pewno nie odbije się na mojej formie.

Zbigniew Bartman wie już, z kim Polska zagra w grupie, w finałowym turnieju mistrzostw Europy juniorów. – Bardzo ciekawa grupa – powiedział. – Belgowie nie będą słabi. Pamiętam ich z kwalifikacji do mistrzostw Europy kadetów w Portugalii. Mieli świetne warunki fizyczne. Jeden ze środkowych liczył 213 cm, a zawodnik po przekątnej był o centymetr wyższy. Grali wtedy jeszcze inni nasi rywale, z którymi spotkamy w Kazaniu.Zdaniem Zbigniewa Bartmana o zwycięstwach w poszczególnych meczach decydować będą tie-breaki, a o kolejności w tabeli stosunek setów i małych punktów. – Na pewno trzeba będzie napracować się, żeby awansować do czwórki – zakończył Zbigniew Bartman.

W przyszłym sezonie reprezentant Polski juniorów być może zmieni klub. – Kluby Serie A często wypożyczają młodych zawodników do Serie A2 – mówi Zbigniew Bartman. – Chodzi o to, żeby dużo grać i rozwijać się. Mam stamtąd dużo propozycji. Są też dwie z Serie A. Może się też okazać, że zostanę w Weronie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved