Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W niedzielę dokończenie I Memoriału Arkadiusza Gołasia

W niedzielę dokończenie I Memoriału Arkadiusza Gołasia

Już od piątku, w Ostrołęce rozgrywany jest I Memoriał Arkadiusza Gołasia. Bierze w nim udział dziewięć zespołów z rocznika 1991 i młodszych. Poza konkursem startuje miejscowy Pekpol. Jutro zakończenie rywalizacji.

Pekpol nie jest liczony oficjalnie w tabelach – powiedział trener Renisław Dmochowski. – Grają tam zawodnicy o rok starsi. Chodziło nam o to, żeby w każdej z grup było po pięć drużyn i aby w niedzielę mógł się odbyć mecz o dziewiąte miejsce.

W sobotę gra zakończyła się wcześniej. Uczestnicy Memoriału zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobie tragicznie zmarłego reprezentanta Polski, który znajduje się na miejscowym cmentarzu. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Arkadiusza Gołasia została odsłonięta tablica pamiątkowa z odlewem profilu Arkadiusza Gołasia. W sobotę atrakcją memoriałową w Ostrołęce był także mecz sparingowy kadry Polski B z reprezentacją Egiptu, który Polacy wygrali 3:1.W pierwszym dniu turnieju, w piątek, znakomicie w grupie A memoriału wypadły drużyny MOS Wola i Jadar Radom. Wygrały one po trzy mecze, już pierwszego dnia zapewniając sobie udział w rozgrywce finałowej. W sobotę te zespoły miały zagrać o pierwszeństwo w grupie. W grupie B, Jastarnia wygrała wszystkie trzy mecze piątkowe.

W sobotę dokończono eliminacje. W grupie A Memoriału pierwsze miejsce bez porażki zajął MOS Wola Warszawa. Zespół ten stracił jednego seta w meczu z Jadarem Radom, wygranym 2:1. Trzeci był Olimp A Ostrołęka, czwarty UKS 15 Białystok, a piąty Wołomin. W grupie B zwyciężyła Jastarnia przed AZS-em Olsztyn, Metrem Warszawa i Olimpem B Ostrołęka.

W niedzielę odbędą się mecze półfinałowe – pierwsze dwie drużyny z obu grup zagrają mecze „na krzyż”. Ich zwycięzcy zagrają w wielkim finale, a pokonani o 3. miejsce. Walczyć będą też pozostałe drużyny, którym nie powiodło się tak dobrze. Odbędą się mecze o miejsca 5., 7. i 9.

źródło: inf. własna, moswola.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved