Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jon Uriarte wziął Argentyńczyków w obroty

Jon Uriarte wziął Argentyńczyków w obroty

Nie zwalnia tempa kadra siatkarzy Argentyny, prowadzona przez Jona Uriarte. W dniach 22-28 maja, Argentyńczycy wygrali cztery z pięciu rozegranych u siebie meczów z Hiszpanią. W pierwszej dekadzie czerwca wygrali trzy z pięciu meczów z Wenezuelą. Teraz rywalizują z USA...

Reprezentacja USA na meczach sparingowych w Argentynie

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, po wygraniu turnieju Panamericana Cup, rusza na podbój Ameryki Południowej. W dniach 22–27 czerwca, Amerykanie rozegrają pięć meczów sparingowych z Argentyną.

Do udziału w argentyńskiej części przygotowań do Ligi Światowej, trener Hugh McCutcheon powołał następujących zawodników: Brook Billings, Phil Eatherton, Rich Lambourne, David Lee, Ryan Millar, James Polster, Reid Priddy, Riley Salmon, Donald Sucho, Gabe Gardner, Kevin Hansen, Christopher Tamas.

Do tej pory zespoły rozegrały dwa z pięciu zaplanowanych spotkań: 22 czerwca, w Tucuman oraz 23 czerwca w Del Estero.

Kolejne mecze to: 24 czerwca – La Rioja, 26 czerwca – Buenos Aries i 27 czerwca – Bolivar.

Po powrocie do kraju Amerykanie wrócą do regularnych treningów, a dwa tygodnie później (14 lipca) rozpoczną swój udział w Lidze Światowej, w której ich pierwszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Polski.

***

Argentyna – USA 3:1 w pierwszym meczu sparingowym

Przebywająca na tournee po Argentynie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, przegrała w czwartek pierwszy mecz sparingowy z gospodarzami 1:3. Zespoły rozegrają ze sobą 5 meczów kontrolnych w ramach przygotowań do Ligi Światowej. Kolejne spotkanie zaplanowano na piątek.

Porażka w inauguracyjnym meczu bardzo mnie rozczarowała – powiedział trener reprezentacji USA, Hugh McCutcheon. – Argentyna zagrała ładny mecz. My natomiast przekonaliśmy się, że jeszcze dużo pracy przed nami, wiele elementów siatkarskiego rzemiosła trzeba poprawić. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu zagramy lepiej – dodał.

Najlepszym zawodnikiem wśród Amerykanów był Reid Priddy, który zdobył 18 punktów, w tym dwa asy serwisowe i pięć blokiem. W drużynie gospodarzy najlepiej zagrał Martin Hernandez, zdobywając 19 oczek, w tym również po zablokowaniu rywali.

Argentyna – USA 3:1 (21:25; 25:21; 25:23; 25:21)

Podczas argentyńskiego tournee reprezentacje obydwu krajów rozegrają 5 meczów sparingowych, w ramach przygotowań do rozpoczynającej się już w połowie lipca Ligi Światowej. Drugi mecz odbędzie się w piątek.

Autorką tekstów jest Ilona Kobus (siatkowka.net).

***

Amerykanie górą w drugim meczu sparingowym

Drugie spotkanie towarzyskie między reprezentacjami Argentyny i USA, rozegrane w sobotę, zakończyło się porażką podopiecznych Jona Uriarte. Po wygranej w Tucuman 3-1, dziś Argentyńczycy musieli uznać wyższość siatkarzy Stanów Zjednoczonych, przegrywając 0:3.

Kolejny mecz towarzyski Argentyny i USA zgromadził w hali Quisma (Santiago del Estero) blisko 5-tysięczną publiczność. Niestety gorący doping kibiców nie pomógł podopiecznym Jona Uriarte zwyciężyć po raz drugi ekipy USA. Amerykanie gładko uporali się z Argentyńczykami, pokonując ich w trzech setach 3-0.

Do najciekawszych części spotkania należał bez wątpienia set drugi, który rozpoczął się wyraźnym prowadzeniem siatkarzy Argentyny. Niestety, gospodarzom nie udało się utrzymać przewagi zbyt długo. Na druga przerwę techniczną zawodnicy Argentyny schodzili, tracąc dwa punkty do zespołu USA (14:16) . W dalszej części spotkania przewaga ta znacznie się powiększyła, między innymi dzięki znakomitej grze kapitana zespołu gości, Rileya Salmona (15-21). Przy stanie 18-24 trener Uriarte dokonał przetasowania w składzie. Za Ignacio Bernasconi, wszedł młody Luciano De Cecco. Zmiana okazała się dość trafnym posunięciem – Argentynie udało się obronić sześć piłek setowych! W rezultacie druga partia zakończyła się wynikiem 26-28 po efektownym ataku Phila Eathertona.

Argentyna – USA 0:3 (20:25, 26:28, 23:25)

Składy:

Argentyna: Ignacio Bernasconi, Martín Hernandez, Matías Zublena, Gustavo Porporato, Juan Pablo Alanis, Gastón Giani (kapitan), Martin Meana (libero) oraz Luciano De Cecco, Gustavo Scholtis

USA: Kevin Hansen, Riley Salmon (kapitan), David Lee, David McKienzie, Jim Polster, Phil Eatherton, Rich Lambourne (libero)

Autorką tekstu jest Katarzyna Biernacka (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net, siatkowka.net, usavolleyball.org