Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ambitnie o awans – bez względu na to, w której lidze

Ambitnie o awans – bez względu na to, w której lidze

Nowym zawodnikiem drugoligowej Energi Trefl Gdańsk został Witold Chwastyniak, broniący ostatnio barw Jokera Piła. O krok od podpisania kontraktu jest również Krzysztof Hajbowicz. Działacze gdańskiego klubu nie ustają w staraniach o miejsce w I lidze już w tym sezonie.

Od dnia 1 lipca 2006 zawodnikiem Energi Trefla będzie Witold Chwastyniak (1979, 192cm/92kg), grający na pozycji środkowego bloku. w poprzednim sezonie zawodnik występował w PLS w zespole VKS Joker Piła, z którym rok wcześniej wywalczył awans do PLS.

Drugi blokujący, dziesiąty zagrywający i najlepiej punktujący wśród środkowych PLS. Indywidualne osiągnięcia Chwastyniaka z zakończonego sezonu ligowego mówią same za siebie – to był wyróżniający się zawodnik całych rozgrywek – powiedział o nowym zawodniku trener gdańszczan, Rafał Prus. – Tego zawodnika obserwujemy od kilku sezonów. Jeszcze podczas jego gry w PLS i serie B uczulałem zawodników, aby zwracali na niego większą uwagę. Chwastyniak może w pojedynkę decydować o losach meczu i również dlatego lepiej go mieć we własnym zespole.Zespół Energi Trefla wzmocni również Krzysztof Hajbowicz, występujący w poprzednim sezonie w pierwszoligowym Pronarze Hajnówka. Hajbowicz to aktualny mistrz Polski w siatkówce plażowej. Prowadzone są rozmowy z zawodnikami Gwardii Wrocław: Piotrem Poskrobko, Maciejem Krupnikiem oraz Wojciechem Szczurowskim a także z Konradem Małeckim z AZS Politechnika Warszawa.

Propozycję występów w Gdańsku otrzymał również Jakub Oczko, do tej pory rezerwowy rozgrywający AZS Częstochowa. – Kuba wciąż się waha, ponieważ ma propozycję z Bełchatowa – powiedział Strefie Siatkówki Rafał Prus. – On jednak przede wszystkim chce grać. Gdyby przeszedł do Skry, jego sytuacja byłaby bardzo podobna do tej w Częstochowie.

Gdańska drużyna w takim składzie powinna bez żadnych problemów wygrać rozgrywki II ligowe i uzyskać awans. Nie jest jednak tajemnicą, że działacze Energi Trefla nie ustają w działaniach, by już w tym sezonie grać w I lidze. Po zakończonych niespodziewanym fiaskiem rozmowach z Jokerem Piła możliwości są znacznie ograniczone, jednak trener Rafał Prus i zawodnicy wierzą, że zagrają w pierwszej lidze. – W której lidze będziemy grali, to się dopiero okaże, ale gdzie byśmy nie grali, to będziemy walczyli o awans – mówi Rafał Prus. – Jeżeli zagramy w II lidze, to priorytetowo potraktujemy również Puchar Polski. W tych rozgrywkach nasi zawodnicy będą mogli wykazać się w meczach z silniejszymi przeciwnikami.

źródło: energa.trefl.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved