Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Reprezentanci Egiptu przylecą w czwartek

Reprezentanci Egiptu przylecą w czwartek

Ważnym etapem przygotowań Egipcjan do Ligi Światowej i mistrzostw świata będą mecze z Polską B i Memoriał Huberta Wagnera. - W rozgrywkach Ligi Światowej mamy zebrać jak najwięcej doświadczenia - mówi Grzegorz Ryś, selekcjoner reprezentacji Egiptu.

W rozgrywkach Ligi Światowej mamy zebrać jak najwięcej doświadczenia, a w mistrzostwach świata wyjść z grupy – mówi trener reprezentacji Egiptu Grzegorz Ryś. – Polska i Argentyna będą raczej poza naszym zasięgiem. Z Japonią i Chinami mamy szanse powalczyć, a Portoryko jest do ogrania.

W Lidze Światowej Egipt spotka się w grupie z Kubą, Bułgarią i Koreą Południową. Ten ostatni zespół również leży w zasięgu możliwości siatkarzy z Egiptu.Ważnym etapem przygotowań Egipcjan do Ligi Światowej i mistrzostw świata będą mecze z Polską B i Memoriał Huberta Wagnera. – Do Polski lecimy w czwartek i z Warszawy udamy się do Radomia – mówi Grzegorz Ryś. – Tam w piątek oraz dzień później w Ostrołęce zagramy z Polską B. Na pewno będą to ważne spotkania.

Grzegorz Ryś zabiera do Polski młodych zawodników, są to przede wszystkim przedstawiciele rocznika 1983-84. Nasi kibice na pewno pamiętają z Pucharu Wielkich Mistrzów rozgrywającego egipskiego. Interesował się nim Sisley Treviso. – Jest to zawodnik bardzo skoczny, ma mocną zagrywkę – mówi trener Ryś. – Teraz z zespołem pracujemy nad techniką indywidualną. Moi zawodnicy chcą grać i dużo trenować.

Grzegorz Ryś dodał, że w Egipcie tak jak w większości krajów najpopularniejsza jest piłka nożna. Miejscowa telewizja pokazuje wszystkie mecze z mistrzostw świata.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved