Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ostatni tydzień w Spale

Ostatni tydzień w Spale

- Po takiej pracy jaką wykonaliśmy w Spale, uważam, że ten zespół może w tym roku zrobić znaczący krok w kierunku awansu w światowej hierarchii - powiedział drugi trener męskiej reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

W poniedziałek rozpocznie się w Spale ostatni tydzień zgrupowania kadry przed Ligą Światową. Następna zbiórka została wyznaczona w Mławie, gdzie 26 czerwca rozegra swój pierwszy mecz w sezonie z Kanadą. Potem polskich siatkarzy czeka gra w Memoriale Huberta Wagnera. Na ten turniej wyjedzie cała osiemnastka. – Pracę w Spale wykonaliśmy ogromną – mówi trener Alojzy Świderek. – Po takim wysiłku zespół zasługuje na sukces.

W tym roku najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata. – Dla kilku zawodników może to być ostatnia szansa zaprezentowania w nich swoich umiejętności. Za cztery lata będą mieli po 33-34 lata. Wierzę, że szanse odniesienia sukcesu zostaną wykorzystane.W czasie zgrupowania w Spale nie mogło zabraknąć wątku piłkarskiego. Sympatyków futbolu nie brakuje wśród wybrańców Raula Lozano. – Dwa mecze reprezentacji Polski oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem – dodaje Alojzy Świderek. – Cóż poszło jak poszło. Wiem, że były jakieś zakłady. Sam piłką zbyt mocno nie interesuję. Wybieram ciekawsze mecze i oglądam w TV. Dotyczy to oczywiście mistrzostw świata czy Europy. Rozgrywkami ligowymi nie interesuję.

Po niepowodzeniu piłkarzy sympatia i oczekiwania kibiców na sukces zostanie „przerzucona” na siatkarzy. – Na razie tego nie odczuwamy, ale rozgrywki Ligi Światowej są u nas bardzo popularne – dodaje Alojzy Świderek. – Zespół na pewno zasługuje na dobrą grę i awans do finałowego turnieju w Moskwie.

Od ostatniego piątku wolne ma Mariusz Wlazły, który zmienił stan cywilny. Najlepszy polski siatkarz od soboty nie jest już kawalerem. O godz. 17 w kościele reformatów w Wieluniu poślubił Paulinę Drewicz. Ślub najpopularniejszej obecnie pary siatkarskiej w Polsce (panna młoda też gra w siatkówkę w Skrze Bełchatów) wywołał ogromne zainteresowanie. Ale Mariusza Wlazłego to nie speszyło, podobnie jak występy przeciwko najlepszym zawodnikom na świecie. Wszystkie formułki recytował bez zająknięcia. Podobnie zresztą jego żona. Po uroczystości młodzi małżonkowie odjechali ogromnym białym lincolnem na wesele.

źródło: gazeta.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved