Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niemki i Szwajcarzy zwyciężyli w Rosji

Niemki i Szwajcarzy zwyciężyli w Rosji

fot. archiwum

Zwycięstwo w turnieju w Niemczech, zwycięstwo dzisiaj w turnieju w Rosji – Niemki, Stephanie Pohl i Okka Rau są numerem jeden tegorocznych zawodów Nestea. W finale męskim, triumfowali Szwajcarzy, Markus Egger i Martin Laciga.

Niemiecki duet pokonał w finale Greczynki, Vassiliki Arvanity i Vassiliki Karadassiou w trzech setach (12:21, 22:20, 15:12) i otrzyma poza 8,5 tysiąca euro również 600 dodatkowych punktów w rankingu. Nie mniej ważnie jest również to, że Niemki wciąż będą nosiły „czarną koszulkę” prowadzących w turnieju.

Niemki grają w tym sezon o wiele lepiej niż w poprzednim W poprzednim sezonie również nosiłyśmy zaszczytną czarną koszulkę – przypomina Stephanie PohlAle nosząc ją grałyśmy źle. W tym sezonie jest inaczej . Pohl/Rau zwiększyły swoje prowadzenie w ranking CEV.

Przez długi czas wyglądało na to, że Greczynki zwyciężą. Niemki przegrywały na początku 0:5 i pierwszą odsłonę przegrały 12:21. W drugim nie było lepiej, Greczynki prowadziły 12:9. Miałam szczerze wątpliwości czy odrobimy tę stratę – powiedziała po meczu Okka Rau . Oddałyśmy to zwycięstwo. To było po prostu głupie – przyznała Vassiliki Arvanity . Stephanie Pohl przypomniała inny turniej, finał w Hiszpanii w 2005 gdzie również zaczęłyśmy źle, ale to my zwyciężyłyśmy .Szwajcarzy, Markus Egger i Martin Laciga byli odpowiedzialni za niedopuszczenie do podwójnego zwycięstwa reprezentantów Niemiec. W finale męskim Egger/Laciga pokonali parę niemiecką Eric Koreng i Kay Matysik w setach (21:16, 21:18). Dla pary Egger/Laciga jest to drugie zwycięstwo w tegorocznych turniejach Nestea. Pierwsze odnieśli w Turcji. Również oni otrzymają 8,5 tysiąca euro oraz 600 dodatkowych punktów w rankingu. Nasza gra była dużo bardzo spójna dzisiaj i nie robiliśmy tak wielu błędów w decydujących momentach setów ” – powiedział Markus Egger . Pomimo porażki Kay Matysik nie miał powodów żeby być bardzo zawiedziony. Być w finale w dniu 24-tych urodzin to na pewno jednorazowe doświadczenie w moim życiu .

Trzecie miejsce w męskim oraz żeńskim turnieju należało do Holendrów. Rebecca Kadijk i Merel Mooren oraz Richard Nummerdor i Richard Schuil wywalczyli brązowe medale, zarabiając 4,5 tyś. Euro i 480 punktów w rankingu. Kadijk/Mooren pokonały 2:0 (21:14, 21:11) Hakedal/Toerlen z Norwegii a Nummerdor/Schuil również 2:0 (21:18, 21:18) Babich/Nikolayev z Ukrainy.

Polacy, Tomasz Sińczak i Rafał Szternel zajęli miejsca 13-16.

źródło: eurobeachtour.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved