Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niemcy zwycięzcami World Tour w Portugalii

Niemcy zwycięzcami World Tour w Portugalii

Niemcy Dieckmann i Brink zdobyli złoty medal w portugaliskim turnieju z cyklu World Tour w Espinho, pokonując dość pewnie brazylijską parę Emanuel/Ricardo 2:0. W meczu o brąz Franco i Cunha pokonali Włochów Lione/Varnier 2:0.

Pierwszy set spotkania finałowego od prowadzenia 4:1 rozpoczęli Niemcy – Dieckmann Ch./Brink . W grze pary Emanuel/Ricardo widać było niedokładność przyjęcia, co odbijało się na wyprowadzanych atakach. Brazylijczykom ciężko było także blokować niezwykle dokładne ataki Dieckmanna. Dopiero w miarę zbliżania się połowy pierwszego seta siatkarze z Brazylii zmniejszyli straty do jednego punktu. Po krótkiej przerwie niemiecka para znów wyszła na cztero-pięciopunktowe prowadzenie, między innymi dzięki błędom popełnianym przez Emanuela i Ricardo. Dieckmann i Brink wygrali pierwszego seta 21:13.

Drugi set rozpoczął się od znacznie lepszej postawy Brazylijczyków, jednak niemiecka para bardzo szybko doprowadziła do remisu po 3. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 7:7, po czym Niemcy zdobyli bardzo szybko trzy punkty. Gra mistrzów świata była w tym spotkaniu bardzo nierówna, na zmianę oddawali i zdobywali punkty. W miarę zbliżania się końcowej fazy seta Niemcy wyszli na czteropunktowe prowadzenie i było już bardzo prawdopodobne, że to oni zdobędą złoto. Trzeba przyznać, że para Dieckmann Ch./Brink była dziś w znacznie lepszej dyspozycji, niż Ricardo i Emanuel. Seta zakończyła zepsuta zagrywka Ricardo. Niemiecka para wygrała spotkanie 2:0, zdobywając w ten sposób złoty medal.

Emanuel/Ricardo – Dieckmann Ch./Brink 0:2 (13:21, 17:21)

Spotkanie o 3. miejsce bardzo dobrze, od dwupunktowego prowadzenia, rozpoczęli Włosi. Później jednak stan rywalizacji dość szybko się wyrównał, chociaż trzeba przyznać, że Brazylijczycy mieli z tym trochę problemów. Franco i Pedro Cunha wyszli na prowadzenie dopiero tuż przed przerwą techniczną. Przy stanie 13:11 dla Brazylijczyków para Lione/Varnier poprosiła o czas. Krótki odpoczynek pozwolił Włochom na odrobienie strat. Końcówka była bardzo emocjonująca, ostatecznie jednak zwyciężyli pierwszego seta Brazylijczycy – Franco i Pedro Cunha.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. Od stanu 3:3 para Brazylijska zdobyła trzy punkty pod rząd, dlatego też Lione i Varnier poprosili o czas. Nie przyniosło to jednak rezultatów, bowiem Franco i Pedro wyszli na bardzo wysoką przewagę 9:3. Utrzymywała się ona w zasadzie przez całą partię, Włosi nie byli w stanie zbliżyć się na więcej niż cztery punkty. Para Brazylijska zasłużenie zwyciężyła drugiego seta 21:15, a cały mecz 2:0. Zajęli oni tym samym w portugalskim turnieju 3. miejsce. Wiadome jest, że brazylijską parę zobaczymy w sierpniu podczas World Tour w Starych Jabłonkach.

Franco/Cunha – Lione/Varnier 2:0