Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nasi w Holandii

Nasi w Holandii

Danuta Kowalewska i Jakub Hryniewicz, zawodnicy oraz działacze IKS Atak, zostali zaproszeni przez Światową Federację Siatkówki Niepełnosprawnych do udziału seminariach towarzyszących Mistrzostwom Świata. Impreza rozpocznie się dziś w Roermord w Holandii.

– Jest to ogromne wyróżnienie, bo z całego świata wybrano tylko osiem osób – mówiła przed wyjazdem do Holandii Danuta Kowalewska. Jesteśmy dumni, bo z Polski jadą aż dwie osoby. I obie z tego samego stowarzyszenia. To dowód na to, jak wysoko działacze ECVD ( Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych) ocenili organizowany w ubiegłym roku przez IKS Atak Klubowy Puchar Europy w Siatkówce Na Siedząco.

W konkursie o miejsca na wyjazd na mistrzostwa świata niepełnosprawnych siatkarzy wzięli udział za namową europejskich działaczy. Wybrani zostali z rzeszy podobnych do nich ludzi zainteresowanych sportem ludzi niepełnosprawnych. Do Holandii przyjechali też: Zoran Jesić z Bośni i Hercegowiny, Sebnem Avci z Turcji, Bułgarki Lubomira Sazdova i Irena Georgiewa, Portugalka Barbara Dias i Jean-Marie Aleokol z Kamerunu.Całą ósemkę czeka w Roermond nie tylko śledzenie mistrzostw, ale przede wszystkim spotkania i seminaria dotyczące siatkówki w wykonaniu ludzi niepełnosprawnych. Ciekawostką jest to, że wszyscy oprócz elblążan są fizjoterapeutami lub lekarzami-rehabilitantami.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Niepełnosprawnych rozgrywane są w obu odmianach tej gry: na stojąco i na siedząco. W tym samym czasie o medale walczyć będą kobiety i mężczyźni. Smaczku pobytowi „naszych” dodaje fakt, że w mistrzostwach wystąpi też reprezentacja Polski w siatkówce na stojąco, w której gra dwóch zawodników IKS Atak Elbląg: Piotr Moszczyński i Jarosław Dąbrowski.

Oboje reprezentanci Polski są młodymi nauczycielami, pracują w tej samej szkole –Gimnazjum nr 2 w Elblągu. Danuta Kowalewska uczy języka angielskiego, a Jakub Hryniewicz wychowania fizycznego. Grają w siatkówkę w amatorskich drużynach ZNP Atak Elbląg. Kowalewska na pozycji przyjmującej lub libero, Hryniewicz także na przyjęciu. Do pomocy i pracy z niepełnosprawnymi siatkarzami namówił ich przed kilku laty prezes IKS Atak Tomasz Woźny. W ubiegłym roku weszli w skład komitetu organizacyjnego Klubowego Pucharu Europy w Siatkówce Na Siedząco. Impreza okazała się wielkim sukcesem sportowym i medialnym. Oboje otrzymali od prezydenta ECVD osobiste podziękowania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved