Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Kaczor: Będziemy walczyć o mistrzostwo USA

Joanna Kaczor: Będziemy walczyć o mistrzostwo USA

O tym, że w amerykańskich szkołach i uczelniach warto zajmować się sportem Joanna Kaczor przekonała się bardzo szybko. Efekty wynikowe łatwo przekładają się na materialne w postaci stypendiów naukowych.

Jej umiejętności szybko zostały dostrzeżone w USA i przez trenera Andrzeja Niemczyka. Była z kadrą w maju w Chicago i Kanadzie. Potem poleciała z reprezentacją na turniej do Montreux. W mistrzostwach świata nie zagra. W sierpniu musi lecieć do Stanów i rozpocząć naukę.

W poprzednim sezonie reprezentowałam klub w Południowym Idaho – powiedziała Joanna Kaczor. – Po ukończeniu nauki w collegu trener polecił mi Uniwersytet Południowej Kalifornii w Los Angeles. W czerwcu 2005 roku byłam z kadrą w Chinach i nie mogłam zdawać egzaminu. Dopiero w tym roku wszystko przebiegło pomyślnie i uważam, że dokonałam trafnego wyboru.Joanna Kaczor podkreśla, że w Idaho siatkówka była najważniejszym sportem. Dyscyplina ta ma tam ogromne tradycje. W Idaho opłata za jeden semestr wynosiła 20 tys. dolarów, w Południowej Kalifornii jest ponad dwa razy wyższa. – Sportowcy są traktowani na takich samych warunkach jak inni studenci – mówi Joanna Kaczor. – Jeżeli osiągasz dobre wyniki, to otrzymujesz pełne stypendium. Warto uczyć i trenować.

Joanna Kaczor studiuje socjologię i public relations. Z Południowej Kalifornii wywodzą się Kathleen Olssovsky, którą pamiętają kibice z Kalisza oraz doskonale znany z parkietów PLS-u Brook Billings. – Będziemy walczyć o mistrzostwo USA, nie ma co się rozdrabniać – mówi Joanna Kaczor. – Najpierw będą rozgrywki w regionie, potem konferencji, a na koniec 16 zespołów awansuje do tzw. słodkiej szesnastki i od tej fazy obowiązywać będzie zasada ko.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved