Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skowrońska: Interesowały mnie tylko Włochy i Azja

Skowrońska: Interesowały mnie tylko Włochy i Azja

Po długich negocjacjach i analizie wielu ofert z klubów z całego świata, Katarzyna Skworońska podjęła decyzję. Dwukrotna mistrzyni Europy zostaje we Włoszech, ale zmienia klub. Po sezonie spędzonym w Minetti Vicenza przenosi się do Asystelu Novara.

Podpisałam dwuletni kontrakt, wybrałam ofertę, która najbardziej mi odpowiadała – mówi Skowronek. – Propozycja Asystelu nie była najlepsza pod względem finansowym. Chciałam jednak grać w dobrym klubie, ze znakomitymi zawodniczkami i walczyć w europejskich pucharach. Taką szansę będę miała w Novarze.

Wczesną wiosną do menedżera Skowrońskiej Mauro Raguzzioniego zgłaszali się działacze wielu klubów. Były propozycje z Padvy, Rivergaro (tam gra Aleksandra Przybysz), Jesi, Bergamo i przedłużenia umowy z Vicenzy. – Dostałam też ofertę z Rosji, od pana Andrzeja Grzyba, ale odmówiłam – opowiada Kasia. – Nie chciałam też wyjeżdżać do Turcji albo Hiszpanii. Interesowały mnie tylko kluby włoskie lub azjatyckie. Zgłosiły się cztery zespoły z Korei Południowej i dwa z Japonii. Postanowiłam jednak zostać na Półwyspie Apenińskim.Klub z Novary to tegoroczny zdobywca Superpucharu Włoch oraz Pucharu Top Teams. W rundzie zasadniczej zajął trzecie miejsce, ale przegrał półfinał play-off z Foppa Bergamo. W przyszłym roku wystąpi w Pucharze CEV. W składzie ma kilka medalistek igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy.

W Asystelu będę grała jako środkowa bloku – kontunuuje Skowrońska. – We Włoszech wszyscy pamiętają, że zdobyłam dwa mistrzostwa Europy właśnie na środku. Jednak doceniają też moje inne umiejętności, bo zapowiedziano, że będę zostawała w drugiej linii, żeby atakować również z tej pozycji.

Asystel to jeden z najlepszych i najbardziej stabilnych klubów włoskiej Serie A. W latach 2004-2006 występowała tam Małgorzata Glinka. A zatem Skowrońska idzie w ślady „Maggie”, która międzynarodową karierę zaczynała również w Vicenzie. – Cieszę się, że sprawę transferu załatwiłam przed ślubem – kończy Kasia, która w najbliższą sobotę wychodzi za Jakuba Dolatę. – Umówiłam się z działaczami Asystelu, że dołącze do zespołu po mistrzostwach świata.

W Asystelu zagrają w przyszłym sezonie:

  • Kubanaka Taimarys Aguero – atakująca, jedna z najlepszych siatkarek w historii. Mistrzyni olimpijska 1996 i 2000.
  • Włoszka Sara Anzanello – środkowa. Mistrzyni świata 2002.
  • Turczynka Bahar Urcu – rozgrywająca. Wicemistrzyni Europy 2003.
  • Chorwatka Natasza Leto-Osmokrović – przyjmująca. Wicemistrzyni Europy 1995, 1997 i 1999.
  • Włoszka Paola Cardullo – libero. Mistrzyni świata 2002.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved