Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porażki pary Sińczak – Szternel

Porażki pary Sińczak – Szternel

Nie powiodło się polskim zawodnikom w Russian Masters. Nasza para poniósła dwie porażki w turnieju głównym. W pierwszej rundzie uległa szwajcarskiej parze, Markus Egger i Martin Laciga, zaś w drugiej nie sprostała duetowi z Hiszpanii, Luna Pineda i Rodriguez Herrera.

Polakom nie udało się nawiązać wyrównanej walki w pierwszym meczu. W każdej z partii przegrali zdecydowanie. Pierwszego seta w stosunku 21:11 a drugiego 21:10.

Drugi pojedynek miał bardziej wyrównany przebieg. Jednak także i w tym meczu Polacy przegrali do zera w setach (21:17, 21:19).

W końcowej klasyfikacji zawodów Polacy uplasowali się na miejscach od 13. do 16.

Sam udział Polaków w turnieju głównym jest już sukcesem. W drodze do niego pokonali wyżej notowaną parę z Lichtensteinu. Za swój występ Polacy zdobyli 90 punktów do rankingu. Przed turniejem w Moskwie mieli na koncie jedynie 10.

Russian Masters jest jedną z eliminacji do mistrzostw Europy. Pula nagród wynosi 50 tysięcy euro. Łódzka para za udział w głównej fazie zawodów zainkasowała 1000 euro.