Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Drugi rozbiór Nafty

Drugi rozbiór Nafty

Wiemy już, że z pewnością trykotu Nafty w przyszłym sezonie nie założą Izabela Bełcik i Eleonora Dziękiewicz. Pierwsza przyjęła ofertę z Muszyny, druga z Kalisza. Wszystko wskazuje na to, że działaczy Nafty, podobnie jak przed rokiem, czeka niezwykle "gorące lato”.

Duże prawdopodobieństwo jest też, iż do Nafty nie wróci skrzydłowa Tina Lipicer. Pewności nie ma także trener Jerzy Matlak, że będzie mógł dalej korzystać z usług libero Marioli Zenik.

Wszystko to razem przypomina sytuację sprzed roku, kiedy to pilski zespół opuściło aż sześć siatkarek. I pamiętamy też, że przed poprzednim sezonem nikt na Naftę zbytnio nie liczył, a scalona przez wielkiego fachowca, jakim niewątpliwie jest trener Matlak, drużyna otarła się bardzo mocno o tytuł mistrza Polski. Czy teraz będzie podobnie?Do składu popularnych nafciarek być może powróci Irina Starzyńska, której na razie nie uśmiecha się dalsza gra w belgijskim Tongeren. Zdaniem Matlaka obecność środkowej bloku z dobrym przyjęciem w obecnej chwili jest w pilskim zespole nieodzowna. Podobnie zresztą jak doświadczona rozgrywająca, której Nafta potrzebuje od zaraz. Jest wprawdzie w zespole Ania Manikowska, ale co dwie to nie jedna.

W ubiegłym tygodniu wspólnie z nafciarkami, przez dwa dni, trenowały dwie osiemnastoletnie siatkarki z Łodzi. Obie zostawiły po sobie dobre wrażenie. Nie są to jednak siatkarki dla Nafty na dziś.

Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem tych młodych, uzdolnionych zawodniczek. Ale nie ukrywajmy, byłyby to na dzisiaj siatkarki nr 11 i nr 12 w naszym zespole – mówił Jerzy Matlak.

Kilka kwestii odnośnie składu osobowego Nafty może wyjaśnić się po powrocie kadrowiczek zza oceanu. Teraz przyjdzie nam tylko niecierpliwie czekać. Wszystko jednak wskazuje na to, że działaczy Nafty, podobnie jak przed rokiem, czeka niezwykle „gorące lato”.

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved