Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia i Włochy w finale turnieju w Courmayeur

Brazylia i Włochy w finale turnieju w Courmayeur

W spotkaniach półfinałowych międzynarodowego turnieju siatkarek w Courmayeur Brazylia pokonała 3:0 Bułgarię, a Włochy wygrały 3:1 z Japonią. Jutro mecz o trzecie miejsce i finał, w którym zagrają reprezentacje Brazylii i Włoch.

W pierwszym meczu półfinałowy będąca w wyśmienitej formie reprezentacja Brazylii nie miała żadnych problemów z pokonaniem Bułgarii. Jedynie w drugim secie siatkarki z Bałkanów nawiązały równorzędną walkę, jednak końcówka należała do podopiecznych Roberto Guimaraesa.

Brazylia – Bułgaria 3:0 (25:16, 27:25, 25:27)

Drugi półfinał rozpoczął się od mocnego uderzenia Japonek, które pałały żądzą rewanżu za przegrany pierwszy mecz turnieju z gospodyniami 2:3. Jednak Marco Bonitta zdołał dobrze poustawiać i przede wszystkim uspokoić swój zespół, co zaowocowało zwycięstwem w trzech kolejnych setach i w całym spotkaniu.

Włochy – Japonia 3:1 (22:25, 25:16, 25:19, 25:16)

W sobotę ostatnie mecze turnieju we włoskim Courmayeur. O godz. 16 o trzecie miejsce Japonia zagra z Bułgarią, a dwie godziny później w finale gospodynie zmierzą się z Brazylią.