Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawa ma nowego środkowego

AZS Politechnika Warszawa ma nowego środkowego

Dwuletni kontrakt z warszawskimi akademikami podpisał Tomasz Wieczorek, grający dotąd na pozycji środkowego w Chemiku Bydgoszcz. - Nowe środowisko, nowi zawodnicy będą działać na mnie mobilizująco - mówi zawodnik.

Na pewno żal opuszczać Bydgoszcz. Zresztą trudno, by było inaczej. W końcu urodziłem się i wychowałem w tym mieście – powiedział Tomasz Wieczorek. – To w Chemiku uczyłem się grać w siatkówkę. Spędziłem w tym klubie w sumie dziewięć lat. Nie żałuje jednak decyzji o wyjeździe do Warszawy. Uważam, że dobrze to wpłynie na mój dalszy rozwój. Potrzebuje zmian.

O odejściu Tomasza Wieczorka trener Chemika, Wiesław Popik, dowiedział się na treningu. – Przede wszystkim był zaskoczony i niezadowolony – mówi zawodnik. – Chyba wiązał ze mną jakieś plany. Chciał, bym został w Bydgoszczy. Z drugiej jednak strony mnie rozumie. Takie jest życie sportowca. Zmiana klubu jest wkalkulowana w ten zawód.Politechnika będzie bardzo mocna w nadchodzącym sezonie. Może być też i tak, że Tomasz Wieczorek nie załapie się do pierwszej szóstki. – Nie mam żadnych obaw, chociaż muszę się z tym liczyć. Ale się nie poddam. Będę walczył o miejsce w składzie. W Chemiku też zaczynałem sezon na ławce, ale pokazałem, że stać mnie na dobrą grę i przekonałem do siebie trenerów. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo – zakończył sam zainteresowany.

Tomasz Wieczorek
pozycja:    środkowy
urodzony:    08 maja 1982
wzrost:     198 cm
waga:      83 kg
zasięg ataku:  343 cm
zasięg w bloku: 335 cm

źródło: azspw.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved