Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Świeniewicz, Wlazły i Niemczyk najlepsi

Świeniewicz, Wlazły i Niemczyk najlepsi

Dorotę Świeniewicz (Despar Perugia) i Mariusza Wlazłego (Skra Bełchatów) wybrano najlepszymi siatkarzami w Polsce w plebiscycie zorganizowanym przez miesięcznik "Super Volley".

Przyznane zostały też inne wyróżnienia. Człowiekiem i trenerem roku czytelnicy oraz internauci wybrali Andrzeja Niemczyka, który poprowadził kobiecą reprezentację do drugiego mistrzostwa Europy.

Zorganizowaliśmy plebiscyt z pewnej potrzeby – powiedział red. naczelny miesięcznika „Super Volley” Janusz Wróbel. – Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego zawodnika ligi ma swoją historię i powinien być kontynuowany. Jednak głosują w nim fachowcy. U nas decydowali kibice za pośrednictwem kuponów oraz internetu. Było około dwustu tysięcy głosów. Co nie jest tak całkiem mało.W poszczególnych kategoriach kapituła, składająca się z trenerów, działaczy i dziennikarzy, nominowała po pięć osób. Następnie głosowali czytelnicy oraz internauci. W głosowaniu brano pod uwagę wyniki osiągnięte w reprezentacji w 2005 roku oraz w rozgrywkach ligowych w sezonie 2005/06.

Na pozycji środkowego wyróżniono Arkadiusza Gołasia. Zginął on w wypadku samochodowym 16 września 2005 roku w Austrii, jadąc do swego nowego klubu Lube Banca Marche Macerata.

Wyniki ogłoszono w warszawskim teatrze „Sabat” Małgorzaty Potockiej. Uczestnicy „Złotej Gali Siatkówki” podkreślali, że impreza była udana i bardzo potrzebna środowisku. Wydawcy „Super Volleya” zapowiadają, że plebiscyt będzie kontynuowany.

Nie wszyscy wyróżnieni mogli być obecni. Siatkarze są na zgrupowaniu w Spale. – Jestem bardzo dumny, że mogę pracować w klubie, który miał tylu znakomitych zawodników – powiedział wiceprezes BOT Skry Konrad Piechocki. – Dziękuję trenerowi Ireneuszowi Mazurowi za doprowadzenie zespołu do mistrzostwa Polski.

Wyróżnienia w plebiscycie "Super Volley":

człowiek roku:
Andrzej Niemczyk

trener roku:
Andrzej Niemczyk

odkrycie roku:
Anna Barańska (Grześki Goplana Kalisz)

najlepszy obcokrajowiec:
Plamen Konstantinow (Jastrzębski Węgiel)

najlepsi na poszczególnych pozycjach:

rozgrywający:
Izabela Bełcik (Nafta Gaz Piła),
Paweł Zagumny (PZU AZS Olsztyn)

atakujący:
Małgorzata Glinka (RC Cannes),
Mariusz Wlazły (BOT Skra Bełchatów)

środkowi:
Katarzyna Skowrońska (Minetti Infoplus Vicenza),
Arkadiusz Gołaś (Edilbasso&Partners Padwa)

przyjmujący:
Dorota Świeniewicz (Despar Perugia),
Michał Winiarski (BOT Skra Bełchatów)

libero:
Mariola Zenik (Nafta Gaz Piła),
Krzysztof Ignaczak (BOT Skra Bełchatów).

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved