Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Triumf Szwajcarów nad Mistrzami Olimpijskimi

World Tour: Triumf Szwajcarów nad Mistrzami Olimpijskimi

Szwajcarska para Patrick Heuscher i Stefan Kobel stanęła na szczycie podium w turnieju Earn Easy Living Italian Open Gold z cyklu SWATCH – FIVB Word Tour. W finale Szwajcarzy pokonali brazylijską parę obecnych Mistrzów Olimpijskich.

We włoskim turnieju wzięło udział 99 zespołów z 37 krajów. Heuscher i Kobel wygrali w niedzielę z dwoma brazylijskimi parami Arauio/Magalhaes i Emanuel/Ricardo i zgarnęli za wygraną w trzecim turnieju z cyklu SWATCH- FIVB Word Tour 32 tysiące dolarów.

Pokonanie w ciągu jednego dnia dwóch brazylijskich par to wielki sukces – powiedział po meczu KobelPokonanie Mistrzów Olimpijskich i Mistrzów Świata w tym samym dniu jest czymś niezwykłym. Patrick był dzisiaj niesamowity i cieszę się, że jestem jego partnerem.

Po pokonaniu Marcio Arauno i Fabio 2:1, w setach 18:21, 21:17, 15:13 w ciągu 62 minut półfinałowego spotkania, Heuscher i Kobel potrzebowali 59 minut aby zwyciężyć kolejnych Brazylijczyków Emanuela i Ricardo 2:1, w setach 14:21, 21:17, 15:12. Było to piąte zwycięstwo nad brazylijską parą.

Graliśmy całkiem dobrze w ten weekend, oprócz drugiego seta w finale – powiedział Emanuel po spotkaniu- Szwajcarzy byli mocni i nie poddawali się. Zagrali dobrą siatkówkę w odpowiednim czasie, a Heuscher swoją zagrywką sprawiał nam wiele problemów.

Jedna z porażek Szwajcarów z Emanuelem i Ricardo miała miejsce w półfinałach olimpiady w Atenach w 2004 roku, kiedy to Brazylijczycy pokonali Heuschera i Kobela w 3 setach. Szwajcarzy wygrali teraz ostatnie 2 mecze przeciwko Brazylijczykom łącznie ze zwycięstwem w eliminacjach w lipcu ubiegłego roku podczas wielkiego szlema SWATCH w Paryżu gdzie Heuscher i Kobel zdobyli zloty medal (kolo Wieży Eiffla)

Emanuel i Ricardo po swoich dwudziestych wygranych zawodach FIVB do finału dotarli po zwycięstwie w pierwszym niedzielnym półfinale nad parą Benjamin Infran/Harley Marques 2:0, 21:15, 21:17.

Od kiedy brazylijskie drużyny zdobyły 116 złotych medali w 179 rozegranych turniejach z cyklu SWATCH-FIVB Word Tour, Heuscher i Kobel reprezentując Europę zdobyli w sobotę swój 9 tytuł. Teraz patrzymy już w przyszłość do następnego turnieju SWATCH rozgrywanego w Szwajcarii – powiedział HeuscherWygraliśmy nasz pierwszy tytuł dwa lata temu. Jest świetnie wracać do domu z naszym dzisiejszym zwycięstwem i złotym medalem. To był niesamowity weekend dla nas – dodał.

W meczu o brązowy medal Benjamin i Harley pokonali Marcio Arauno i Fabio 2:0, w setach 25:23, 21:13 i za zajęcie trzeciego miejsca otrzymali 16 tysięcy dolarów. Marcio Arauno i Fabio , którzy wygrali zawody rozpoczynające cykl SWATCH – FIVB Word Tour dwa tygodnie temu, otrzymali za czwarte miejsce 12 tysięcy dolarów.

W następnym tygodniu turniej Word Tour zawita do portugalskiego Espinho, a w dniach 20-25 lipca turnieje zostaną rozegrane w Gstaad w Szwajcarii.