Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Jadaru doskonalą technikę

Siatkarze Jadaru doskonalą technikę

Jedni odpoczywają, inni trenują. Siatkarze Jadaru Radom, beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, są w fazie tzw. roztrenowania. W pełnym zestawieniu drużyna spotka się dopiero na początku sierpnia. Lipiec będzie miesiącem odpoczynku.

Za kilka dni miną dwa miesiące od momentu wywalczenia przez Jadar awansu do ekstraklasy. Opadły emocje, działacze jako pierwsi w lidze mogą pochwalić się skompletowaniem składu pierwszego zespołu. Jedyna niewiadoma dotyczy obsadzenia pozycji drugiego atakującego. Jak już informowaliśmy, kandydatem do gry w Radomiu oprócz Krzysztofa Niedzieli jest Maciej Owczarski z Jokera Piła. Na razie nie ma jeszcze wiążących decyzji, ale radomscy działacze zapewniają, że takie rozwiązanie jest bardzo realne.

W pełnym zestawieniu drużyna spotka się dopiero na początku sierpnia. Lipiec będzie miesiącem odpoczynku. Co więc robią siatkarze na obecnym etapie? – Teraz spotykamy się pięć razy w tygodniu. Trenować będziemy do końca czerwca. Zajęcia są urozmaicone, a koncentrują się na doskonaleniu techniki indywidualnej. Trzy razy w tygodniu spotykamy się w siłowni, dwukrotnie w hali. Mamy też zajęcia na plaży – informował Mariusz Wiktorowicz. To on w zastępstwie trenera Dariusza Luksa prowadzi teraz zajęcia z zespołem.Z nowych siatkarzy w Radomiu przebywa jedynie rozgrywający Jarosław Maciończyk. Pozostali dołączą do drużyny dopiero w sierpniu. Marcin Kocik, pozyskany z AZS Częstochowa, regeneruje siły w Konstancinie. W Jastrzębiu przebywa i trenuje nowy środkowy bloku Jadaru Arkadiusz Terlecki. Z kadrą B ćwiczy natomiast Sebastian Pęcherz. – Ten czas każdy z nas musi spożytkować we właściwy sposób. Trener Luks rozpisał zawodnikom program treningu, który staramy się wypełniać – dodał Wiktorowicz.

Z zespołem pożegnał się już Konrad Prusakowski. Siatkarz wraz z innym byłym zawodnikiem Jadaru Grzegorzem Szumielewiczem zagra w przyszłym sezonie w pierwszoligowym GTPS Gorzów Wlkp.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved