Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS Politechniki Radomskiej zrobiły krok do przodu

Siatkarki AZS Politechniki Radomskiej zrobiły krok do przodu

Piłka ręczna to priorytet AZS-u Politechnika Radomska w nadchodzącym sezonie. Koszykarze i siatkarki będą działać na dotychczasowych zasadach. Czwarte miejsce na finiszu drugiej ligi siatkarek to dla zarządu klubu krok do przodu.

Zarząd akademickiego klubu podsumował właśnie ostatni rok. – Ocena jest pozytywna, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej – podkreśla wiceprezes AZS-u Jacek Sobień. – Biorąc jednak pod uwagę, że ze wszystkimi sprawami musieliśmy radzić sobie sami, to już samo utrzymywanie trzech zawodowych sekcji trzeba uznać za sukces.

W słowach działaczy Politechniki Radomskiej można było czuć pewne rozgoryczenie. – Czasem po prostu zastanawiamy się, czy jesteśmy w Radomiu potrzebni – pytali retorycznie. – Inni jak Radomiak czy Jadar dostają od miasta daleko idącą pomoc, a my wciąż jesteśmy pomijani. A naprawdę nie oczekujemy niczego wielkiego. Chcemy tylko, aby nasza działalność w jakimś wymiernym stopniu została zauważona.Tymczasem największym dobrodziejem nadal pozostaje uczelnia. Rektor Politechniki Radomskiej Mirosław Luft podobnie jak jego poprzednicy spogląda na sport łaskawym okiem. Dlatego AZS nie musi martwić się o bazę, transport, noclegi, wyżywienie, a nawet stypendia dla swoich zawodników. Nie mówiąc już o zapewnieniu miejsca na wybranym kierunku studiów.

Czwarte miejsce na finiszu drugiej ligi siatkarek zostało odebrane przez zarząd klubu jako krok do przodu. – Postęp jest, więc zmiana trenera z Michała Kality na Rafała Skórnickiego okazała się słuszna – uważa Sobień. Jego zdaniem zespołowi potrzeba jednak dwóch, trzech nowych zawodniczek. – W przeciwnym razie drużyna nadal gotować się będzie we własnym sosie, a to kolejnego postępu nie gwarantuje – podkreśla działacz. Ubolewa jednocześnie nad jakością i modelem szkolenia siatkarek w Radomiu. I ma rację, bo o młodzieżowych sukcesach radomskich dziewcząt nie słychać od bardzo dawna.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved