Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar Hajnówka bez kluczowego gracza

Pronar Hajnówka bez kluczowego gracza

Ekipa Pronaru Hajnówka została bez swego najlepszego siatkarza. Na odejście z zespołu zdecydował się Maciej Wołosz, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy GTPS-u Gorzów Wielkopolski. 24-letni przyjmujący z nowym klubem podpisał dwuletnią umowę.

Chciałem coś zmienić, spróbować sił w innej drużynie, a w Gorzowie buduje się naprawdę ciekawy zespół – stwierdza siatkarz. – Wszyscy w klubie zakładają, że w najbliższym sezonie będziemy walczyć o czołowe miejsca. Na razie przed ekipą stoi cel zakwalifikowania się do play off, czyli wywalczenia pozycji 1.-4. A w ciągu dwóch lat klub ma awansować do Polskiej Ligi Siatkówki.

Przede wszystkim jednak o zmianie barw klubowych przez zawodnika zadecydowały problemy finansowe ekipy z Hajnówki. Klub, który w poprzednim sezonie zajął siódme miejsce w tabeli, zalega z wypłatami siatkarzom. Chodzi w sumie o 100 tys. zł. Te zaległości powstały na początku poprzednich rozgrywek. Teraz wszystkie sprawy finansowe regulowane są na bieżąco. Jednak zaległe pieniądze zawodnicy mają dostawać stopniowo aż do marca.Nie usłyszałem żadnego konkretu, kiedy będą wypłacone pieniądze. Poza tym w Hajnówce jest zbyt dużo niewiadomych – mówi Wołosz. – Nikt nie wie, jaki będzie budżet, nie wiadomo, kto będzie trenerem. A przecież już jest połowa czerwca i takie rzeczy powinny być ustalone.

Takich problemów zawodnik nie będzie miał w nowym klubie. W Gorzowie bowiem budżet na przyszły sezon mają już praktycznie zapięty, a wynosić on będzie około miliona złotych. Dlatego z Pronaru do Gorzowa przenosi się też Grzegorz Szumielewicz. On również z nowym klubem związał się dwuletnim kontraktem. W tym samym kierunku powinien podążyć też rozgrywający Jacek Malczewski, który już ustalił wszystkie warunki kontraktu z zespołem GTPS-u.

Najprawdopodobniej odejdę. Jednak jeszcze nie zdecydowałem się na sto procent – mówi zawodnik. – Chcę najpierw porozmawiać z Maćkiem, ale myślę, że w tym tygodniu już się ostatecznie określę, gdzie będę występował w przyszłym sezonie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved