Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux Volley Masters: Triumf Brazylii

Montreux Volley Masters: Triumf Brazylii

W meczu finałowym turnieju Montreux Volley Masters reprezentacja Brazylii po zaciętym spotkaniu pokonała 3:2 reprezentację Chin. W meczu o 3 miejsce zwyciężyła Kuba, natomiast w spotkaniu o piątą lokatę w turnieju triumfowały Niemki. Polki uplasowały się na miejscach 7-8.

W meczu o 5. miejsce w turnieju Montreux Volley Masters Niemki pokonały zespół Japonii 3:1. Zaś rywalizacja o miejsce 3. pomiędzy Kubą a Włochami zakończyła się wysokim zwycięstwem Kubanek 3:0.

Niemki w meczu z Japonkami wywalczyły zwycięstwo w czterech setach. Po uzyskaniu w zeszłym tygodniu kwalifikacji co Mistrzostw Europy w 2007 roku drużyna Giovanniego Guidetii podczas dwudziestego turnieju Montreux Volley Masters pokazała ponownie świetną formę.

Niemiecka reprezentacja znajdująca się w ciężkiej grupie pokonała ekipę z Polski i Japonii. Rezultatem tych dwóch wygranych jest piąte miejsce.

Mecz pomiędzy Niemkami a Japonkami był niezwykle ciężki. Po dwóch pierwszych bardzo zaciętych setach, w secie trzecim po punktach w bloku Dummler Niemki przy stanie 16:15 wypracowały sobie przewagę wystarczającą do wygranej. Drużyna, której kapitanem jest Angelina Grun powtórzyła to w secie czwartym i wygrała całe spotkanie 3:1.

– O 5. miejsce:

Niemcy – Japonia 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:20)

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie miały Kubanki, które spotkanie o 3. miejsce rozgrywały z reprezentacją Włoch. Jedynie w trzecim secie Włoszki było o krok od zwycięstwa.