Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rozwód Startu Łódź z Budowlanymi

Rozwód Startu Łódź z Budowlanymi

fot. archiwum

Sekcja siatkówki żeńskiej z łódzkich Bałut, kończy współpracę z Budowlanymi. Ale działacze zapewniają, że Start wystartuje w lidze. Niewykluczone, że Budowlani przejmą miejsce w II lidze od ŁKS-u.

Zespół Budowlanych-Start Łódź wywalczył w zakończonym seznie trzecie miejsce w pierwszej lidze. Jednak szefowie klubów nie mogli dojść do porozumienia w sprawie przyszłości sekcji. – Budowlani sami chcą prowadzić siatkarki, ale to my mamy prawo do występów w lidze – mówi Krzysztof Świątczak , kierownik drużyny z ramienia Startu. – Zaproponowali nam przejęcie drużyny, ale warunki odstępnego, jakie przedstawili, były nie do zaakceptowania.

 

Budowlani chcieli przejąć sekcję seniorek, a w zamian pomagać finansowo drużynom młodzieżowym Startu. Razem z Budowlanymi z zespołu odeszli sponsorzy, ale Świątczak mimo to wierzym że Start przystąpi do rozgrywek I ligi. – Klub pokryje wydatki na przejazdy i organizację meczów. Musimy znaleźć sponsorów na pieniądze dla zawodniczek i trenera – przyznaje. 

Ale drużyna raczej nie powalczy w czołówce ligi. Zarząd sekcji zdecydował, że zaproponuje nowe kontrakty trzem zawodniczkom, a skład uzupełnią zdolne łódzkie juniorki.

 

Odejście Budowlanych ze Startu nie oznacza, że klub znany głównie z rugbistów w ogóle wycofuje się z żeńskiej siatkówki. – Ciągle liczę, że Start jednak odda nam miejsce w lidze – mówi Wiesław Chudzik , prezes Budowlanych. – Mam kilka propozycji od sponsorów, którzy chcieliby stworzyć dobrą siatkówkę w Łodzi. Nie chcą jednak współpracować z klubem z Bałut, więc musimy tworzyć zespół sami. Nawet jeśli będziemy musieli organizować zespół od niższej klasy rozgrywkowej, to z planem awansu do ekstraklasy.

 

Niewykluczone, że Budowlani przejmą miejsce w II lidze od ŁKS.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved