Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Pan-American Cup: Znamy półfinalistów

Pan-American Cup: Znamy półfinalistów

Reprezentacja Dominikany zagra przeciwko Meksykowi, natomiast Kanada zmierzy się z USA w półfinałach turnieju Panamerican Cup, który od kilku dni rozgrywany jest w Meksyku. O piąte miejsce walczyć będą Kuba z Panamą.

Kanadyjczycy zapewnili sobie wejście do półfinałów dzięki łatwemu zwycięstwu 3:0 nad reprezentacją Panamy. W zwycięskiej drużynie dobrym atakiem i wyrównaną grą przez całe spotkanie, popisywał się Brett Youngberg.

Przewidując zbliżający się pojedynek z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, Glenn Hoag – kanadyjski szkoleniowiec, powiedział: USA to bardzo solidna drużyna. Myślę, że nasz problem polega na usprawnieniu gry. Mam nadzieję, że rozegramy dobre zawody, jednakże nadal musimy popracować nad kombinacjami i zachowaniem rytmu.Kanada – Panama 3:0 (25:14 25:15 25:19)


Dominikana osiągnęła historyczne zwycięstwo ogrywając Kubańczyków w czterech setach. Jest to pierwsze zwycięstwo męskiej reprezentacji nad Kubą od 44 lat, od pamiętnego zwycięstwa z Jamajki 1962 roku na Pucharze Ameryki. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Elvis Contreras, który zapisał na swoim koncie 26 punktów. W ekipie Kuby najlepszy był Raidel Gonzalez – 18 punktów.

Wiem, że to zwycięstwo przysporzy wiele radości naszym rodakom. Pokonaliśmy bardzo mocny zespół. – Powiedział trener Julio Frias – Mieliśmy dobre przyjęcie, co pozwalało nam na wyprowadzenie ataku. Dziś również lepiej zagrywaliśmy.

Zespół miał dodatkową motywację grając przeciwko Kubańczykom. Weszliśmy na boisko bardzo zdeterminowani. To jest bardzo młody zespół, jakościowy i utalentowany – dodał Contreras.

Dominikana – Kuba 3:1 (25:23 28:26 21:25 25:20)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved