Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux: Zła passa siatkarek trwa

Montreux: Zła passa siatkarek trwa

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Niemkami 1:3 w meczu o miejsca 5-8, turnieju Montreux Volley Masters, w Szwajcarii. To już czwarta porażka polskiego zespołu w tych zawodach. Ostatecznie "Złotka" zajmą 7 lokatę.

Niemcy – Polska 3:1 (24:26, 25:22, 25:18, 29:27)

Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Anna Barańska, Anna Podolec, Sylwia Pycia, Natalia Bamber, Maria Liktoras, Katarzyna Skorupa oraz Magdalena Saad – libero. Na zmiany weszły: Zenik i Kaczor.W pierwotnym zamierzeniu w pierwszej szóstce miała wyjść na libero Mariola Zenik, jednak ekipa polska zbyt późno zgłosiła ten zamiar organizatorom, dlatego jako libero zagrała Magdalena Saad.

Polki wygrały zaledwie jednego seta podczas turnieju w Montreux, jednak sztab szkoleniowy naszej ekipy jest zadowolony z tego występu, a przede wszystkim z wiedzy i doświadczenia, jakie uzyskali w Szwajcarii.

Jesteśmy zadowoleni z występu w turnieju, może nie ze względu na wyniki naszej reprezentacji, ale z wielu innych aspektów. Jednym z nich jest sprawdzenie zmienniczek, bo jak wiadomo do Montreux nie przyjechaliśmy w najmocniejszym składzie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Magdalena Saad, grająca na libero i na pewno warto w tę dziewczynę inwestować. Zresztą pozostałe dziewczyny mają również duże szanse powalczenia o dwunastkę, która pojedzie na mistrzostwa świata – podsumował turniej w Montreux Ireneusz Kłos, II trener reprezentacji Polski seniorek.

Jeśli zaś chodzi o spotkanie z Niemkami, to mecz ten mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Po wygraniu pierwszego seta, trzy następne były to sety walki, a jedynie szczęście sprawiło, że to Niemki rozstrzygały je na swoją korzyść. Cieszymy się, że wywieziemy ze Szwajcarii wygraną choć w jednym secie, bo mimo, iż jesteśmy w całkowitym roztrenowaniu, jesteśmy nadal mistrzami Europy – dodał trener Kłos.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved