Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS: Zaciąg z Hajnówki, w play-off ze Świderskim

GTPS: Zaciąg z Hajnówki, w play-off ze Świderskim

Dziś odbyła się konferencja prasowa GTPS-u Gorzów Wlkp. Podano, że klub RPA Perugia wyraził zgodę na grę Sebastiana Świderskiego w barwach GTPS-u oraz przedstawiono nowych zawodników.

Na konferencji obecni byli członkowie zarządu: prezes Zenon Michałowski, Błażej Dziewulski – właściciel firmy Dziewulski-Inkaso, dyrektor klubu Sylwester Makuch, Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Stanisław Woźniak, trener Maciej Kowalczuk, trener koordynator grup młodzieżowych Andrzej Stanulewicz, Sebastian Świderski oraz adwokat klubu Kamil Kamiński. Na konferencji omówiono obecną sytuację klubu, podsumowano miniony i przedstawiono plany na nadchodzący sezon, a także przedstawiono kolejnych zawodników, którzy wzmocnią GTPS.

Budżet klubu ma wynosić przynajmniej 1 mln złotych. Pieniądze te uzyskane zostaną z kasy miasta oraz z wielu firm, które w zależności od ilości finansowego wkładu otrzymają tytuł złotego, srebrnego lub brązowego sponsora. W dniu dzisiejszym umowy sponsorskie podpisały firmy Dziewulski-Inkaso, Przedsięborstwo-Inżynieryjno Budowlane Zenona Michałowskiego, a także Komages – centrum monitoringu i ochrony. W najbliższych dniach podpisywane będą umowy z kolejnymi sponsorami, a zadeklarowało się już kilkanaście poważnych firm.Podczas konferencji przedstawiony został również nowy wizerunek klubu: logo, bilety, plakaty meczowe, bilboardy, a także autokar, który będzie woził siatkarzy na mecze wyjazdowe. Dla celów reklamowych swojego wizerunku udzielił Sebastian Świderski.

Jeżeli chodzi o zawodników to z grających w minionym sezonie w barwach GTPS na pewno zobaczymy Daniela Mroza, Jakuba Malinowskiego, Arkadiusza Kamińskiego i Pawła Dziekanowskiego. Do drużyny z SMS Spała wraca Patryk Wojtysiak. Z nowo pozyskanych graczy przedstawiono sylwetki zawodników, którzy zdecydowali się wcześniej podpisać kontrakty z gorzowskim klubem, a są to: Krzysztof Grzesiowski (kontrakt 2 lata), Konrad Prusakowski (2 lata) i Paweł Kupisz (1 rok). Przedstawiono również graczy pozyskanych w ostatnich dwóch dniach. Drugim rozgrywającym drużyny będzie utalentowany 20-letni Łukasz Klucznik (194 cm) ostatnio występujący w AZS Gwardia Zielona Góra, kontrakt został podpisany na 4 lata. Natomiast na przyjęciu zagrają Maciej Wołosz oraz Grzegorz Szumielewicz. Pierwszy z nich ma 24 lata i 198 cm, drugi natomiast 22 lata i 193 cm, obaj występowali w Pronarze Hajnówka i podpisali dwuletnie kontrakty. Klub ustalił również wszystkie warunki kontraktu z rozgrywającym Jackiem Malczewskim (25 lat, 186 cm, Pronar Hajnówka). Teraz decyzja należy do zawodnika, jednak bardzo prawdopodobne jest to, że tego siatkarza również zobaczymy w gorzowskich barwach.

Na dzień dzisiejszy klub poszukuje jeszcze zawodnika na pozycję przyjęcia z atakiem oraz libero. Rozmowy są prowadzone z kilkoma zawodnikami, jednak na podanie konkretnych nazwisk jest jeszcze za wcześnie. Klub również ustalił wszystkie warunki ewentualnych wystepów w rozgrywkach play-off w GTPS z Sebastianem Świderskim. Zawodnik otrzymał już zgodę swojego klubu, RPA Perugia, teraz tylko decyzja należy do PZPS. Celem sportowym stawianym przez zarząd klubu będzie miejsce 1-4 w nadchodzącym sezonie, a za dwa lata walka o awans do PLS.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved