Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Glinka w hiszpańskim Gruppo Murcia

Glinka w hiszpańskim Gruppo Murcia

Po kilku tygodniach rozstrzygnęły się losy jednej z czołowych siatkarek świata. Małgorzata Glinka będzie grała w przyszłym sezonie w hiszpańskim zespole Gruppo Murcia. Miejmy nadzieję, że teraz, już spokojna, wróci do reprezentacji, która na razie zbiera w Montreux cięgi...

Choć reprezentacja Polski w tym roku przyjechała do Montreux m. in. bez Małgorzaty Glinki – wczoraj to właśnie nazwisko tej siatkarki wzbudzało największe emocje. Rozeszła się bowiem wieść, że najlepsza zawodniczka Europy w 2003 roku podpisała kontrakt z hiszpańskim klubem Gruppo 2002 Murcia. A zatem – tak jak wcześniej informowaliśmy – nie doszło do zawarcia umowy miedzy Glinką, a rosyjskim zespołem Tulica Tuła. Na ostatnim etapie uzgadniania warunków wystąpiły rozbieżności i Rosjanie wycofali się z rozmów.

Jednak Maggie i jej mąż Roberto zadeklarowali – że w przyszłym sezonie znów mogą rozważać wybór „rosyjskiego kierunku”. – Na razie udaję się do Hiszpanii – mówi Glinka. – Dzisiaj rano podpisałam kontrakt na rok z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Miałam jeszcze propozycję z Teneryfy – ale Murcia zaoferowała lepsze warunki.W ubiegłym roku Glinka reprezentowała barwy RC Cannes. Teraz przenosi się z Francji do Hiszpanii. W Murcii grać będzie z inna Polką – Agatą Mróz oraz z jedną z najlepszych skrzydłowych świata – Rosjanką Lubow Sokołową-Kilić. Ta ostatnia podpisała w Hiszpanii kontrakt na 500 tysięcy euro – a więc zarobki Maggie nie mogą być dużo niższe.

źródło: Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved