Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia i Chiny w finale Montreux Volley Masters

Brazylia i Chiny w finale Montreux Volley Masters

Brazylia pokonała Kubę 3:1 w półfinale turnieju Volley Masters w Montreux. W drugim półfinale po dramatycznej walce Chiny pokonały reprezentację Włoch 3:2. Finał imprezy zapowiada się pasjonująco.

Sobota w Montreux rozpoczęła się od spotkań o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu Polki przegrały z reprezentacją Niemiec 1:3. Drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Japonii, która również 3:1 pokonała Rosję. Japonki przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą walki, co zaprocentowało korzystnym wynikiem. Szybkie ataki były zmorą dla rosyjskich zawodniczek, a ofiarna gra Azjatek w obronie nie pozwalała zawodniczkom rosyjskim skutecznie kończyć ataków.

Japonia spotka się w niedzielę z Niemcami w meczu o piąte miejsce w turnieju. Polki i Rosjanki zakończyły już swoją przygodę z tegorocznym Volley Masters. Nie brakuje głosów, że reprezentacja Polski nie zostanie ponownie zaproszona przez organizatorów. – Przyczyną miałaby być słaba postawa w meczach fazy eliminacyjnej – mówi drugi trener reprezentacji, Ireneusz Kłos. – Polska potraktowała tegoroczny turniej turystycznie – powiedział Jarosław Wegner z Komitetu Organizacyjnego. – Zespół tutaj nie trenuje. Oczywiście trenerzy mają swoje racje, ale organizatorzy i sponsorzy Montreux Volley Masters mogą ich nie podzielać.

Dramatyczny przebieg miał półfinał pomiędzy reprezentacjami Chin i Włoch. Włoszki prowadziły już 2:1 i były bliskie wygrania całego spotkania. Jednak emocjonująca końcówka czwartego seta została wygrana przez Chinki 35:33. W tiebreaku Włoszki już się nie podniosły i przegrały go do 9, a całe spotkanie 2:3.

W drugim półfinale pierwszego seta w turnieju straciła reprezentacja Brazylii. To jednak wszystko, na co stać było tego dnia reprezentację Kuby. Kubanki zagrają w niedzielę o trzecie miejsce z Włoszkami.