Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast w Holandii

Piast w Holandii

Siatkarki I-ligowego Piasta Szczecin powróciły z Holandii. Grały tam w turnieju "Pinkstertoernooi", który jest tradycyjnym wydarzeniem siatkarskim z okazji Zielonych Świątek. Szczecinianki w swej grupie zajęły trzecie miejsce.

We wtorek o godzinie 5.30 rano, siatkarki Piasta Szczecin wróciły z dwudniowego pobytu w Holandii. Szczecinianki brały udział w Turnieju "Pinkstertoernooi".

"Pinkstertoernooi" – turniej siatkarski, która odbywa się w Holandii z okazji Zielonych Świątek. Impreza została po raz pierwszy zorganizowana w 1957 i rokrocznie przyciąga wiele zespołów, również spoza Niderlandów. Specyfiką turniejowych spotkań jest to, że są rozgrywane na trawiastych boiskach, a udział w rozgrywkach biorą zespoły z różnych grup wiekowych. W tym roku nagrodą dla zwycięzców w poszczególnych grupach było 700 €.

Szczecinianki przybyły na turniej do Sint Anthonis w Północnej Brabancji (niedaleko od dużej metropolii Eindhoven). Piast jako zespół zawodowy, swoje mecze rozgrywał w najwyższej grupie rozgrywkowej wraz z sześcioma innymi drużynami żeńskimi z Holandii i Rumunii.

Zespół ze Szczecina uplasował się ostatecznie na 3-cim miejscu.