Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast w Holandii

Piast w Holandii

fot. archiwum

Siatkarki I-ligowego Piasta Szczecin powróciły z Holandii. Grały tam w turnieju "Pinkstertoernooi", który jest tradycyjnym wydarzeniem siatkarskim z okazji Zielonych Świątek. Szczecinianki w swej grupie zajęły trzecie miejsce.

We wtorek o godzinie 5.30 rano, siatkarki Piasta Szczecin wróciły z dwudniowego pobytu w Holandii. Szczecinianki brały udział w Turnieju "Pinkstertoernooi".

 

"Pinkstertoernooi" – turniej siatkarski, która odbywa się w Holandii z okazji Zielonych Świątek. Impreza została po raz pierwszy zorganizowana w 1957 i rokrocznie przyciąga wiele zespołów, również spoza Niderlandów. Specyfiką turniejowych spotkań jest to, że są rozgrywane na trawiastych boiskach, a udział w rozgrywkach biorą zespoły z różnych grup wiekowych. W tym roku nagrodą dla zwycięzców w poszczególnych grupach było 700 €. 

Szczecinianki przybyły na turniej do Sint Anthonis w Północnej Brabancji (niedaleko od dużej metropolii Eindhoven). Piast jako zespół zawodowy, swoje mecze rozgrywał w najwyższej grupie rozgrywkowej wraz z sześcioma innymi drużynami żeńskimi z Holandii i Rumunii.

 

Zespół ze Szczecina uplasował się ostatecznie na 3-cim miejscu.

 

Końcowa tabela turnieju


:

1. Dros Alterno Apeldoorn
2. Sliedrecht Sport Sliedrecht
3. Piast Szczecin


 - Polska
4. VVC Vught
5. Stam Sovoco Soest
6. Plantina Longa Lichtenvoorde
7. Jolidon Cluj-Napoca - Rumunia

 

W turnieju brali też udział siatkarze z AZS AWF Gorzów Wlkp. Gorzowianie ostatecznie uplasowali się na najwyższym podium w "ekstraklasie" mężczyzn.

 

Piast Szczecin wraca do treningów na hali SDS, a okres roztrenowania rozpocznie się 15 czerwca. Po urlopie szczecinianki wrócą do pracy 20 lipca, a 30 lipca wyjadą na dwutygodniowy obóz do Zakopanego.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved