Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ubytki w SPS-ie

Ubytki w SPS-ie

fot. archiwum

W nowym sezonie I ligi kobiet, nie zobaczymy w barwach częstochowskiego SPS-u Politechnika, Magdaleny Fedorów. Podpisała ona kontrakt z Sokołem Chorzów. Do Legionovii idzie Dominika Marszałek, a do Ostrowca – Marzena Solska.

Magda Fedorów grała w SPS przed ostatnie dwa lata. Podobnie jak Dominika, była na testach w Legionowie, jednak z tej propozycji nie skorzystała. Środkowa (choć z przymusu kończyła sezon na skrzydle) w Chorzowie występować będzie z dwiema byłymi zawodniczkami częstochowskiej drużyny sprzed roku, a ostatnio reprezentującymi MMKS Dąbrowę Górniczą: Agnieszką Starzyk i Weroniką Kaczmarek. Zawodniczki te w zakończonym niedawno sezonie zajęły ze swoim zespołem drugie miejsce ale w barażach w czterech spotkaniach uległy AZS AWF Poznań. Przypomnijmy, że cała trójka grając przed rokiem w barwach SPS także walczyła w barażach o LSK. Wtedy lepszy okazał się Dalin Myślenice.

 

Nie bez znaczenia dla całej trójki był fakt, że w chorzowskim zespole pozostaje na kolejny sezon najlepsza zawodniczka Sokoła – Monika Konsek . Jak widać to w Chorzowie odmłodzono, a jednocześnie wzmocniono zespół. Wszak każda z nowych zawodniczek ma dopiero 21 lat… 

Kolejną złą informacją dla kibiców SPS jest prawdopodobne odejście najlepszej skrzydłowej tej drużyny – Marzeny Solskiej . Zawodniczka ta wstępnie porozumiała się z działaczami AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Marzena obecnie czeka na podpisanie kontraktu, a ma to nastąpić w najbliższych dniach. W zespole z Ostrowca kontrakty podpisały już dwie byłe zawodniczki Gedanii Gdańsk: Justyna Ordak i Karolina Wiśniewska oraz Katarzyna Walawender z UMKS Łańcut.

 

Na razie ostatnim ubytkiem w SPS jest Dominika Marszałek . Siatkarka ta podpisała już kontrakt w Legionovii Legionowo. Środkowa SPS z poprzedniego sezonu ma rozpocząć studia na jednej z warszawskich uczelni. Prawdopodobnie będzie to AWF. Nowy zespół Dominiki będzie zapewne walczył o miejsce w środku stawki.

 

Z pozostałych zawodniczek częstochowskiej drużyny nadal niepewny jest los Anny Cupisz. Zawodniczka ta nie podjęła jeszcze decyzji czy zostanie na kolejny sezon w SPS.

 

Pozostałe siatkarki: Edyta Węcławek, Marzena Nieczyporowska, Magdalena Pietroczuk oraz Marta Kędzia prawdopodobnie zostaną na kolejny sezon w Częstochowie.

 

Zapowiada się więc pasjonujący sezon w I lidze. Oprócz Sokoła i AZS KSZO w walce o czołowe lokaty na pewno będzie się liczyć beniaminek AZS ZETO Białystok, który szumnie zapowiada stworzenie „dream teamu”, spadkowicz z LSK – Piast Szczecin oraz Skra Bełchatów i Wisła Kraków. Jak widać wszystko wskazuje na to, że w gronie tych zespołów ponownie zabraknie częstochowskiej drużyny. W zespole na razie testowane są młodsze zawodniczki z niższych lig. Warto przypomnieć, że w najbliższym sezonie w I lidze będzie występować o dwa zespoły mniej. Oznacza to, że dziewiąta pozycja będzie ostatnią „bezpieczną”. Co prawda działacze SPS jeszcze niedawno zgłaszali aspiracje do walki o LSK, ale przy tych ubytkach i tak mocnej lidze będzie to praktycznie niemożliwe. Sezon transferowy jednak w pełni, więc kto wie…?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved