Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zawirowania w Avii Świdnik

Zawirowania w Avii Świdnik

Avia Świdnik, piąta drużyna zakończonego już pierwszoligowego sezonu, przechodzi gruntowną przebudowę składu. Zarząd klubu rozstał się już z libero Marcinem Krysiem oraz środkowymi Wojciech Kaźmierczakiem i Pawłem Pietryką.

Z zespołu odejdzie najprawdopodobniej Łukasz Maziak, który zamierza zasilić lubelskiego Cukrownika. W zajęciach nie uczestniczy też inny przyjmujący Paweł Mazowski. On również chce opuścić Świdnik, a jest kuszony przez beniaminka I ligi, drużynę Inotelu Poznań.

W Świdniku zostają obaj rozgrywający Marcin Ogonowski oraz Maciej Gorzkiewicz i atakujący Wojciech Pawłowski. Pozyskano już z BBTS Bielsko-Biała przyjmującego Zbigniewa Żurka (23 lata, 187 cm wzrostu) i środkowego Bartosza Węgrzyna (22 lata, 204 cm). Roczny kontrakt podpisał także 22-letni środkowy Jokera Piła Jakub Kaźmierski (202 cm).Świdniczanie są też zainteresowani innym graczem Jokera, Mariuszem Kowalskim. Ten doświadczony skrzydłowy jeszcze przed dwoma laty grał w barwach Avii. Fiaskiem zakończyły się starania o środkowego Witolda Chwastyniaka (Joker), przyjmującego Macieja Wołosza (Pronar Hajnówka). – Szkoda że obaj gracze nam odmówili – mówi szkoleniowiec Avii Krzysztof Lemieszek. – Rozmawiamy z innym przyjmującym Adamem Kurianem z Jastrzębskiego Węgla oraz Sebastianem Wójcikiem z bydgoskiego Chemika. Kurian, studiujący w Jastrzębiu psychologię, zamierza ją kończyć na lubelskim UMCS i ta sprawa powoli nam się finalizuje. Sądzę, że już w tym tygodniu ewentualny transfer obu zawodników definitywnie się wyjaśni.

Na podpisanie kontraktów czekają jeszcze Tomasz Bogusz (wychowanek Avii, który grał już w ubiegłym sezonie) oraz środkowy Paweł Komorowski. Ten z kolei powrócił do Świdnika po zakończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Do 23 czerwca świdniczanie przechodzą okres roztrenowania, potem rozpoczną urlopy. Pierwsze zajęcia przygotowujące do nowego sezonu rozpoczną się 31 lipca.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved