Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Włoski trener w PLS?

Do Polski na rozmowy z jednym, z klubów siatkarskiej ekstraklasy przyleciał włoski trener Daniele Ricci, który do niedawna prowadził zespół Serie A Tonno Callipo Vibo Valentia. Czy już w przyszłym sezonie zobaczymy go na ławce trenerskiej w Polskiej Lidze Siatkówki?

56-letni szkoleniowiec pracował we Włoszech (przez trzynaście lat prowadził zespół Ravenny w Serie A1 i Serie A2, przez rok był trenerem Lube Banca Macerata) oraz w Grecji (Panathinaikos i Olympiakos). Zespół Tonno Callipo Vibo Valentia objął w 2003 r. w Serie A2 i po roku wprowadził go do włoskiej ekstraklasy. Został zwolniony 13 grudnia ubiegłego roku i od tamtej pory nie prowadził żadnego zespołu.

Wizyta Ricci nie jest nagłaśniana przez polskich działaczy, więc nie wiadomo, z którym klubem rozmawia włoski szkoleniowiec. Wiadomo jednak, że wciąż bez trenera pozostają kluby w Bełchatowie i Olsztynie, mówi się również o szukaniu następcy Edwarda Skorka w Częstochowie.Daniele Ricci ma również oferty z ligi greckiej, jednak najpierw postanowił przybyć na rozmowy do Polski.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved