Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Swatch World Tour: Ateny przyjazne Amerykankom

Swatch World Tour: Ateny przyjazne Amerykankom

Amerykańska para Kerri Walsh i Misty May zwyciężyła chińską parę Ji Linjun i Lu Wang 2:0, w setach 21:14, 21:14. By wygrać i zdobyć złoto w ateńskim turnieju z cyklu Swatch- FIVB Word Tour Amerykanki potrzebowały jedynie 30 minut.

Powrót do znanego Olimpijskiego Centrum Siatkówki Plażowej gdzie dwa lata temu na olimpiadzie Amerykanki zdobyły złoty medal Igrzysk Olimpijskich 2004 był dla nich niezwykle udany. Za zwycięstwo amerykańska para otrzymała 32 tysiące dolarów. Walsh dodatkowo zdobyła nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Para chińska natomiast otrzymała natomiast 22 tysiące dolarów za drugie miejsce.

Byłyśmy mocne i pewne siebie, unikałyśmy błędów własnych – powiedziała bezpośrednio po meczu Kerri Walsh. – Chciałybyśmy podziękować greckim kibicom za doping – dodała Misty May.To był pierwszy złoty medal dla Mistrzyń Olimpijskich i Świata, w tym sezonie. W finale zawodów rozpoczynających sezon w Modenie Amerykanki zostały pokonane przez brazylijską parę – Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca .

Brazylijskiej parze nie udało się dotrzeć do finałów w ateńskich zawodach, gdyż w półfinałach przegrały z parą chińską LinjunWang. Jednak w meczu o brąz Brazylijkom potrzebne było jedynie 49 minut by pokonać amerykańską parę Rachel Wacholder i Elaine Youngs w dwóch setach 21:16, 26:24.

Najlepiej zagrywającą zawodniczką turnieju została Amerykanka Elain Youngs, której szybkość zagrywki dochodziła do 77.7 km/h. Youngs nie zdetronizowała jednak królującej w tym elemencie ostatnio Brazylijki Larissy Franca, która w Szanghaju zaserwowała z prędkością 80 km/h.

To jest trzeci medal, który zdobyłyśmy na greckim terenie – powiedziała po zawodach Franca. – Jesteśmy bardzo zadowolone, jednak w przyszłym roku chcemy zwyciężyć i zdobyć złoto.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved