Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siatkarskie święto w Poznaniu

Siatkarskie święto w Poznaniu

fot. archiwum

Podobno właśnie Polska ma najlepszych kibiców siatkarskich na świecie. Już 19 i 20 sierpnia będzie się można o tym przekonać w Poznaniu. Do tamtejszej ,,Areny’’ wróci bowiem po sześciu latach Liga Światowa.

Podopieczni Raula Lozano rozpoczęli już przygotowania do kolejnej edycji LŚ. Pod okiem Argentyńczyka wylewają pot na treningach w Spale. Nadrzędnym celem w tym sezonie jest udany występ reprezentacji na MŚ, ale to nie oznacza, że wcześniejsze rozgrywki zostaną potraktowane po macoszemu.

Tymczasem w stolicy Wielkopolski trwają prace organizacyjne przed spotkaniami z Japonią w Lidze Światowej.

 Wszystko praktycznie zostało już zaplanowane. Jedyna wątpliwość dotyczy realizacji koncepcji miasteczka siatkarskiego. Miałoby ono powstać wokół ,,Areny’’. Przez trzy dni kibice podziwialiby wielką siatkówkę na telebimach. Na razie jednak nie pozyskano sponsora, więc pomysł może upaść – przyznał Marek Bykowski , członek prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Inne atrakcje są jednak przesądzone. Wiadomo, że w przeddzień pierwszego pojedynku dojdzie do próby generalnej. W rolach głównych wystąpią siatkarze Inotelu (I liga) i AZS UAM Poznań (II liga). Będą też obecni sędziowie i organizatorzy. Zabraknie jedynie… żywiołowego dopingu. Tylko wybrani obejrzą również pokazowy trening naszej kadry.

 

Bilety na święto siatkówki można nabyć na stronie internetowej www.kupbilet.pl. Uspokajamy tych, którzy chcą kupić wejściówkę w sposób tradycyjny. Od 25 lipca będą one dostępne w kasach ,,Areny’’. Dwa spotkania zobaczy ponad 10 tysięcy widzów. Bazą obu ekip podczas pobytu w Poznaniu będzie hotel ,,Trawiński’’. Podobnie zresztą jak sześć lat temu…

 

Poznań już jest uważany za najlepszego gospodarza tegorocznych meczów Ligi Światowej. Można nawet powiedzieć, że to do jego poziomu musiały się dostosować Katowice i Łódź. Miasto zgodziło się pokryć koszty wynajęcia hali i noclegów polskiej reprezentacji.

 

Liczby LŚ

– 1 – tyle razy gościła LŚ w Poznaniu

– 12 – tyle zespołów startuje w 15. edycji LŚ

– 15 – tyle mln dolarów wynosi pula nagród

– 40 – tyle złotych kosztują najtańsze bilety

– 42 – tyle zwycięstw odnieśli Polacy w LŚ

– 189 – tyle cm wynosi średnia wzrostu reprezentacji Japonii

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved