Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pomoc Andrzeja Niemczyka

Pomoc Andrzeja Niemczyka

Trener naszej żeńskiej reprezentacji, Andrzej Niemczyk, na letnie zgrupowanie kadrowiczek w Szczyrku, zaprosił na swój koszt dziewczynę chorą na raka. - Spotkałem ją w programie Ewy Drzyzgi - powiedział selekcjoner.

Byli tam też ludzie, których tak samo jak mnie zaatakował nowotwór. Niektórzy sprawiali wrażenie pogodzonych, przegranych. Chciałem ich przekonać, że z rakiem można wygrać, tak jak to było w moim przypadku.

Andrzej Niemczyk dodał, że zaproszenie na zgrupowanie jest jego prywatną pomocą dla ludzi zaatakowanych przez nowotwór.Ta dziewczyna jest studentką, ma 24 lata – mówi polski szkoleniowiec. – Chcę ją i wszystkich chorych przekonać, że może być inaczej, pod warunkiem, że nie poddadzą się bez walki. Powiedziałem jej, że przyjedziesz do Szczyrku, poznasz nasze siatkarki, poczujesz się zupełnie inaczej.

Trener naszej reprezentacji jest pewien, że w otoczeniu zdrowych rówieśniczek nabierze ona wiary w sens i powodzenie terapii.

Zawsze podkreślam, że mnie się przecież udało, więc dlaczego nie miałoby się to udać jej – mówi Andrzej Niemczyk. – Powiedziałem tym ludziom w studio, że jeśli mi uwierzą i wejdą do gry o powrót do zdrowia, to zmianę ich postawy potraktuję jako swój wielki sukces.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved