Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemki dołączyły do finalistek ME

Niemki dołączyły do finalistek ME

Czeszki i Bułgarki zapewniły sobie awans do finałów ME już w sobotę. W niedzielę dołączyły do nich reprezentantki Niemiec, pokonując pewnie 3:0 Francję. W barażach zagrają oprócz Francji także Ukraina i Słowacja.

W grupie A swoją dominację potwierdziły Hiszpanki, pokonując swego najgroźniejszego rywala – Grecję. Drugi turniej rozegrany zostanie w dniach 16-18 czerwca w Grecji i będzie to ostatnia szansa dla gospodyń, by walczyć o bezpośredni awans.

4. Mołdawia  3 3      0:9

Nie było niespodzianek trzeciego dnia turnieju grupy B w Czechach. Gospodynie, pewne już awansu, pokonały Ukrainę, której pozostała walka w barażach. Pierwszy set w eliminacjach wygrały siatkarki Austrii.

4. Austria  6  6       1:18

W decydującym spotkaniu grupy C Niemki ponownie nie dały żadnych szans ekipie Francji i pewnie bez straty seta awansowały do finałów mistrzostw Europy. Francuzki grać będą w barażu, a ich rywalem będzie najprawdopodobniej Grecja.

4. Gruzja    6  6       0:18

Bułgarki i Słowaczki wygrały swoje spotkania w ostatnim dniu turnieju eliminacyjnego grupy D rozgrywanego na Słowacji. Bułgaria już wcześniej zapewniony miała bezpośredni awans, Słowacja zagra w barażu z Ukrainą.

4. Portugalia 6  7       4:16

W meczu na szczycie w grupie F Białoruś po zaciętym spotkaniu pokonała Chorwację 3:2 i objęła prowadzenie w grupie. Drugi turniej eliminacyjny rozegrany będzie w dniach 16-18 czerwca w Bośni.