Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka negocjuje z gwiazdami polskiej ligi

Muszynianka negocjuje z gwiazdami polskiej ligi

Prezes i trener siatkarskich mistrzyń Polski, Bogdan Serwiński, zaczął kompletowanie zespołu na nowy sezon. Negocjacje prowadzone są z rozgrywającymi polskiej ligi: Izabelą Bełcik (Nafta Gaz Piła), Martą Plutą (Grześki Kalisz) i Katarzyną Skorupą (Stal Bielsko-Biała).

Na liście życzeń muszyńskich działaczy znajdują się również… Joanna Mirek i Milena Rosner. Obie występowały w minionym sezonie w drużynie znad Popradu, lecz w ubiegłym miesiącu ich kontrakty dobiegły końca. Wczoraj razem z reprezentacją kraju zawodniczki powróciły do Polski z tourne po Ameryce Północnej. Milena Rosner wyjechała do rodzinnego Słupska. – Jeszcze nie podjęłam decyzji, czy zostanę w Muszynie na kolejny sezon – usłyszeliśmy od niej. Rosner ma oferty z klubów zagranicznych (Rosja, Francja), a także z Gedanii Gdańsk, w której już grała. Druga z kadrowiczek Muszynianki Fakro Joanna Mirek w Myślenicach ma przeglądnąć umowę przygotowaną przez stronę rosyjską i jeżeli ją podpisze to później wyjedzie do Tuły. Przed dwoma tygodniami w Rosji przebywał mąż pani Joanny – Maciej – i wrócił z dobrymi wrażeniami. – Nie łudzę się, że Asia pozostanie w Muszyniance Fakro, chociaż bardzo bym tego chciał – mówi Bogdan Serwiński.

Hitem sezonu może okazać się przejście do Muszyny rozgrywającej Izabeli Bełcik z Nafty Gaz Piła. – Jesteśmy po słowie, ale jeszcze nie podpisaliśmy kontraktu. Iza musi pozałatwiać swoje osobiste sprawy, a także na uczelni – tłumaczy Serwiński.Jak udało się nam ustalić, Muszynianka Fakro czyni starania o pozyskanie przyjmującej Kingi Kasprzak. Muszyński klub złożył w tej sprawie ofertę Piastowi Szczecin. Szczecińscy działacze nie są jednak chętni do oddania zawodniczki tłumacząc się, że ma ona jeszcze ważny kontrakt z Piastem. W przejście Kasprzak do uzdrowiska zaangażowani mają być menedżerowie i prawnicy.

Muszyniankę prawdopodobnie opuści jedyna siatkarka z Muszyny – Magdalena Klóska. Rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy. Chętnie widziano by ją w drugoligowej Sandecji Nowy Sącz, ale siatkarka ta ma wyższe aspiracje. Pojawiły się również informacje dotyczące gry w Muszynie Luby Jagodiny. Ukrainka obdarzona silnym atakiem przebywa na razie w rodzinnym kraju. Do Polski ma przyjechać w najbliższych dniach. Upadł natomiast pomysł z pozyskaniem Anny Barańskiej z Grześków Kalisz. Zawodniczka zdecydowała się na dalszą grę w dotychczasowym klubie.

Roczny kontrakt podpisała kilka tygodni temu Anna Rybaczewska, kapitan reprezentacji Francji, córka znanego kiedyś siatkarza Mirosława Rybaczewskiego. I na razie to jedyna nowa zawodniczka, którą na pewno zobaczymy w uzdrowisku w przyszłym sezonie. A jak będzie z Dorotą Świeniewicz? Dostała propozycję z Muszynianki, ostatnio jednak coraz częściej mówi o zakończeniu kariery. Odrzuciła oferty klubów rosyjskich i nie przedłużyła kontraktu z Perugią.

23 czerwca w Wiedniu odbędzie się losowanie grup Ligi Mistrzyń i wówczas poznamy rywalki Muszynianki w tych prestiżowych rozgrywkach.

źródło: Gazeta Krakowska, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved