Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Kłos: Wyjazd do Ameryki bardzo udany

Ireneusz Kłos: Wyjazd do Ameryki bardzo udany

Polskie siatkarki wpadły dosłownie na chwilkę do Warszawy. Samolot z Toronto, gdzie jeszcze wczoraj grały towarzyski mecz z reprezentacją Kanady, wylądował na Okęciu pół godziny przed planowanym czasem przylotu.

Krótki odpoczynek w hotelu i o 18.00 zbiórka na lotnisku. Tym razem dwanaście zawodniczek odleciało do Szwajcarii, gdzie od wtorku do niedzieli, weźmie udział w tradycyjnym turnieju w Montreux.

Wyjazd do Ameryki Północnej był bardzo udany, głównie ze względu na rehabilitację dziewczyn – powiedział II trener reprezentacji Ireneusz Kłos. – Nie trenując, a grając z silnym zespołem jakim są Stany Zjednoczone, zwyciężyliśmy 3:0. Potem były dwa sety dla publiczności polskiej. Jeden przegraliśmy 25:27, a w tie breaku wygraliśmy 15:11.Potem zespół przeniósł się do Kanady, gdzie był przez siedem dni. – Dziewczyny miały zabiegi lekarskie, oprócz tego były basen i sauna – dodał trener Kłos. – Kanadę pokonaliśmy dwa razy po 3:0 i jak na ten okres roztrenowania nasza gra była bardzo dobra. Niektóre akcje były wręcz szkolne. Bardzo mi się podobał nasz blok, wysoki i równy od którego Kanadyjki wręcz odbijały się. Możemy być z trenerem Andrzejem Niemczykiem jeżeli chodzi o tę stronę przygotowań.

Ireneusz Kłos podkreślił, że do dobrej dyspozycji wraca Anna Podolec. Ta zawodniczka jakoś szczególnie pozostała mi w pamięci, choć ćwiczyliśmy różne warianty ustawień. Gra tej zawodniczki mogła wszystkim się podobać.

Do Montreux reprezentacja Polski leci, żeby pograć – podkreślił Ireneusz Kłos. – Ten turniej jest dla nas ważny, ale nie będziemy walczyć za wszelką cenę. Cały czas jesteśmy w okresie roztrenowania – powiedział II trener. Wszystko co da nam się ugrać zapiszemy da duży plus. Po Montreux będzie oddech w postaci trzech tygodni przerwy, a potem w Lipcu w Szczyrku zabieramy się do ciężkiej pracy.

Do Montreux, z kadry która grała w USA i Kanadzie, poleci dwanaście zawodniczek bez Joanny Mirek, Mileny Rosner, Marty Pluty i Dominiki Kaczorowskiej.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved