Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Iljana Goczewa powraca do Bydgoszczy

Iljana Goczewa powraca do Bydgoszczy

Z podstawowego składu Centrostalu odeszła do Grześków Kalisz rozgrywająca Magda Godos, a do pierwszej szóstki wróci po roku przerwy Iljana Goczewa. Klub ma już podpisany przez nią kontrakt a także zgodę bułgarskiej federacji. W transferach jest więc na razie 1:1.

Wiceprezes Pałacu Waldemar Sagan i szkoleniowiec zespołu Piotr Makowski byli w Warnie na eliminacyjnym turnieju mistrzostw Europy. Oglądali Goczewą, która miniony sezon spędziła w lidze rosyjskiej. – Sensem tego transferu jest wzmocnienie naszego bloku – tłumaczy trener Centrostalu/Focus Park.

Poza Godos, bydgoską drużynę opuści też Katarzyna Mróz (pójdzie do Wisły Kraków). – Wolną rękę zostawiliśmy też siatkarkom, które są już kilka lat w kadrze pierwszego zespołu, ale się nie przebiły do pierwszej szóstki. Chętnie je wypożyczymy do I ligi – powiedział wczoraj wiceprezes Pałacu Waldemar Sagan. Najbardziej prawdopodobne jest odejście Marzeny Wilczyńskiej.Zarówno ona, jak i Mróz to jednak tylko rezerwowe Centrostalu/Focus Park, ale odejście Godos to już jest spora strata. – To nasza porażka. Magda 5 lat grała w Bydgoszczy. Nie rozmawiała z nami, więc pewnie finansowa oferta Kalisza była tak wysoka, że wiedziała, iż nasz klub nie będzie w stanie jej spełnić – tłumaczy Sagan.

Pierwszą rozgrywającą będzie więc w nowym sezonie Agnieszka Śrutowska. – Wierzę, że sobie poradzi w takiej roli – twierdzi trener Centrostalu/Focus Park Piotr Makowski. Problem w tym, że najprawdopodobniej zmiennikiem Śrutowskiej będzie niedoświadczona wychowanka Pałacu Justyna Łunkiewicz.

Trzon zespołu, który zajął w minionym sezonie czwarte miejsce w ekstraklasie, się nie zmieni. Nadal grać będą Karolina Ciaszkiewicz, Joanna Kuligowska, Dominika Leśniewicz oraz Aleksandra Liniarska i Alicja Szajek. Być może jednak leworęczna Szajek, która była zmienniczką Ewy Kowalkowskiej, zajmie jej miejsce na parkiecie.

Ewa ma niezmiennie silną pozycję w naszej drużynie. Czy będzie grać w nowym sezonie, zależy od niej i jej decyzji w sprawach osobistych. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca. Albo będzie u nas, albo zrobi sobie przerwę – zdradził Sagan. Być może więc urlop macierzyński najlepszej atakującej Centrostalu/Focus Park spowoduje, że zabraknie jej na parkiecie w nowym sezonie.

Rdzeń zespołu ma być nasz ‚pałacowy’ – dodaje wiceprezes klubu. W kadrze na ekstraklasę są dlatego trzy młode zawodniczki: Michalina Liss, Monika Naczk i Joanna Frąckowiak. – Niewykluczone jednak są wzmocnienia. Szukamy odpowiednich zawodniczek w Polsce i za granicą. Wiele zależy jednak od finansów. Zakończyliśmy sezon bez długów i nie będziemy robić niczego bez zabezpieczenia – mówi szef Pałacu Edwin Warczak.

Budżet klubu będzie wynosił około 1,5 miliona złotych. Największymi sponsorami są Centrostal, firma Parkridge Retails budująca centrum handlowe Focus Park oraz miasto. – A naszym celem w roku 25-lecia klubu jest medal – deklaruje Warczak. Drużyna będzie koncentrować się na wynikach w lidze. Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie występów w europejskich pucharach, ale to raczej nie wchodzi w grę.

Szukamy jeszcze sponsorów. Chodzi o powiększenie ich liczby – stwierdza prezes Pałacu. Dlatego, wzorem Astorii, powołano przy klubie specjalną radę. Na jej czele stanie poseł Platformy Obywatelskiej Maciej Świątkowski. Razem z nim pomagać w zwiększeniu liczy darczyńców ma posłanka PO Teresa Piotrowska.

Na start nowego sezonu kibice siatkówki będą musieli poczekać aż do połowy grudnia. Zacznie się on tak późno, z powodu finałów mistrzostw świata.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved