Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Zduńskiej Woli myślą już o grze w I lidze

W Zduńskiej Woli myślą już o grze w I lidze

Do początku I-ligowych występów, siatkarzom SPS-u zostało jeszcze dużo czasu, ale już teraz, w okresie roztrenowania po sezonie 2005/06, prowadzone są rozmowy o przyszłości klubu. Jak będzie wyglądał skład ekipy SPS-u, mówi prezes Andrzej Abramowicz.

W zespole prawdopodobnie zostaną: Domagała, Kordysz, Hendel, Łukaszczyk, Kusztelak, Laskowski, Pierzchalski, Frankowski i Wesołowski. Nowak i Piotrowski mają zagwarantowaną grę w drugim zespole . Chcemy też zatrzymać Krypla i Łojewskiego, ale nie wiem czy damy radę sprostać ich wymaganiom – powiedział Andrzej Abramowicz, prezes I ligowego SPS-u Zduńska Wola.

Trener otrzymał za zadanie budowę zespółu, który zajmie jedno z pierwszych czterech miejsc w tabeli. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, jednak z wiadomych względów nie mogę ujawnić nazwisk. Mogę powiedzieć, że szukamy rozgrywającego, libero, atakującego z przyjęciem i środkowego.Dziś musimy szukać zawodników poza Zduńską Wolą, żeby to zmienić chcemy podjąć walkę o szkolenie młodzieży już od 4 klasy szkoły podstawowej. Mamy program szkolenia i szukamy młodzieży a tak właściwie to rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci uczyły się siatkówki. Związany z naszym miastem Radek Szymczak wyraził chęć gry u nas, jednak ma podpisaną umowę na dwa lata i dlatego wszystko zależy od niego i jego klubu.

Kiedy angażowaliśmy zawodników w poprzednim sezonie to stawiali dość poważne wymagania finansowe i uzasadniali to tym, że mają wejść do I ligi. Teraz, kiedy weszli, wymagania ich są większe, bo mają grać w I lidze. Rozmowy są trudne tym bardziej, że niektóre kluby zaczynają bardziej cenić zawodników niż to było w poprzednim sezonie. Przykładem może tu być Wojtek Wesołowski, który był wypożyczony za darmo a teraz jego macierzysty klub chce na Wojtku zarobić i żąda zapłaty za wypożyczenie.

W I lidze będziemy mieli więcej kilometrów do pokonania i częściej na wyjazdach zaistnieje potrzeba noclegu. Jest też duże zainteresowanie ze strony sponsorów, ale bądźmy cierpliwi…

Pomóc ma też miasto, bo trzeba przypomnieć, że w Urzędzie Miejskim zabiegano o to, aby drużyna jako jedyna osiągająca najlepsze wyniki sportowe w mieście i okolicy promowała Zduńską Wolę. Ja uważam, że pieniądze przeznaczone na promocje miasta przez sport w szybkim tempie procentują. Niech świadczy o tym fakt złożenia nam propozycji sprzedania miejsca w I lidze za bardzo znaczącą kwotę. Jednak po rozmowach z Prezydentem Miasta, Zenonem Rzeźniczakiem, do sprzedaży nie doszło i w nowym sezonie SPS będzie także promował miasto.

Jeśli chodzi o wszystkie sprawy wynikające z podpisanych w ubiegłym sezonie kontraktów to są one regulowane na bieżąco i tak będzie do końca sezonu. Nie ma obietnic, z których klub się nie wywiąże – powiedział Andrzej Abramowicz.

Tekst opracowano na podstawie rozmowy redaktora strony internetowej www.sps.zd-wola.pl. z Andrzejem Abramowiczem.

źródło: sps.zd-wola.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved