Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Startuje Panamerican Cup

Startuje Panamerican Cup

Już za dwa dni, męskie reprezentacje z krajów Ameryki Północnej i Środkowej, rozpoczną swój udział w pierwszej edycji turnieju Panamerican Cup. Odbędzie się on w dniach 5-11 czerwca, w meksykańskich miastach Mexicali i Tijuana.

Do udziału w pierwszej edycji turnieju zaproszono osiem zespołów narodowych z Ameryki Północnej i Środkowej: Kanadę, USA, Kubę, Dominikanę, Meksyk, Trynidad i Tobago, Gwatemalę oraz Panamę. Zespoły te rywalizować będą ze sobą w dwóch grupach kwalifikacyjnych:

grupa A: Kanada, Dominikana, Meksyk, Trynidad i Tobagogrupa B: USA, Kuba, Gwatemala, Panama.

System eliminacji jest dosyć nietypowy, jak na turnieje tej rangi, ale często spotykany właśnie w rozgrywkach strefy NORCECA. Zespoły zajmujące 4 miejsca w grupach grają między sobą mecz o miejsca 7-8, natomiast zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów, gdzie czekają na dwie najlepsze drużyny ćwierćfinałów, które w pojedynkach między sobą wyłaniają zespoły z miejsc 2 i 3 w grupach. W półfinale dwa najlepsze zespoły ćwierćfinałów spotykają się ze zwycięzcami grup A i B, walcząc o finał.

Na uwagę zasługuje fakt, że występujące w turnieju drużyny Kuby i Kanady, zmierzą się następnie z reprezentacją Polski, podczas Memoriału Huberta Wagnera.

Nasza drużyna narodowa składa się z wielu młodych zawodników z CIS [Canadian Interuniversity Sport], ale nie brakuje także starszych, bardziej doświadczonych graczy – mówi nowy trener kadry kanadyjskiej, Glenn Hoag. – Obie nadchodzące imprezy, jak również spotkania towarzyskie w Hiszpanii, potraktujemy jako ważny element przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata, rozgrywanych pod koniec roku w Japonii – dodaje.

Terminarz pierwszego dnia rozgrywek Panamerican Cup

5 czerwca 2006:

Kanada – Dominikana

Meksyk – Trynidad i Tobago

USA- Panama

Kuba – Gwatemala

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved