Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejne zmiany w Centrostalu

Kolejne zmiany w Centrostalu

Po odejściu Magdaleny Godos, także Katarzyna Mróz opuszcza Centrostal/Focus Park Bydgoszcz. Siostra reprezentacyjnej środkowej bloku Agaty, zagra w Wiśle Kraków. W zespole powinny zostać Ewa Kowalkowska i Dominika Leśniewicz.

Kasia była u nas 3 lata i prawdę mówiąc niewiele grała – wyjaśnia Waldemar Sagan, wiceprezes KS Pałac. – Chcemy żeby się rozwijała i dlatego po wspólnych rozmowach daliśmy jej wolną rękę. Miała kilka propozycji m.in. z Mielca, Myślenic i Polic, a nas poinformowała, że jedzie na testy do Krakowa.

W sobotę wracam do Bydgoszczy i będę z zespołem Centrostalu trenowała do końca czerwca – potwierdza informacje Katarzyna Mróz, której kontrakt skończył się 31 maja. – Doszliśmy do porozumienia zarówno w Centrostalu, jak i w Wiśle, gdzie trener widzi we mnie wzmocnienie zespołu. Ważnym argumentem było też, że mieszkam w Tarnowie i będę miała blisko do domu. A kto wie, może za rok, dwa wrócę do Bydgoszczy.Zespół Wisły (27 medali MP, w tym 6 złotych występuje w I lidze. By wrócić do elity pozyskano nowego sponsora, firmę energetyczną Enion SA i przede wszystkim Magdalenę Śliwę, mistrzynię Europy z 2003 roku, byłą zresztą przed laty zawodniczkę Wisły (w 1990 roku zdobyła ostatni swój z nim medal, srebrny). W tym roku grała w Vicenzy, ale po konflikcie z trenerką została odsunięta od składu i wróciła do Polski. W Wiśle będzie pełniła rolę II grającego trenera.

Ewa i Domino zostają

Wiele wskazuje na to, że w kolejnym sezonie w Centrostalu pozostaną Dominika Leśniewicz, która przyjechała wczoraj do Bydgoszczy na rozmowy i Ewa Kowalkowska.

Nie chcę jeszcze rezygnować z siatkówki – mówiła wczoraj Leśniewicz – Jestem konkretna i postawiłam sprawę otwarcie. I wcale nie chodzi o finanse. Na razie nie trenuję, mam inne priorytety czyli moją córeczkę Wiktorię.

Ja z Bydgoszczą teraz i na zawsze – śmieje się Kowalkowska, wychowanka KS Pałac. – Mam ważny kontrakt do 30 czerwca i po tym terminie wszystkie sprawy związane z nowym sezonem się wyjaśnią.

Wiceprezes Sagan nie chciał komentować tych informacji, zapowiadając jednocześnie konferencję prasową na poniedziałek. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w klubie powinny zostać Karolina Ciaszkiewicz, Alicja Szajek, Aleksandra Liniarska czy Joanna Kuligowska (ta miała podobno ofertę z Muszynianki). Być może z zespołem pożegnają się jeszcze dwie zawodniczki, a wróci siatkarka, która już w Centrostalu grała. Potwierdziły się również informacje, że klub prowadzi rozmowy z Rafałem Gąsiorem z Piły, który od 9 bm. miały zastąpić Wojciecha Lalka na stanowisku trenera II-ligowego Pałacu/WSG.

autor tekstu: Jacek Drozdowski/Gazeta Pomorska

źródło: gazetapomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved